Certyfikat dla manikiurzystki. Tak producenci lakierów chcieli całkowicie zabetonować rynek

Certyfikacja dla manikiurzystek zabetonowałaby całkowicie rynek
Certyfikacja dla manikiurzystek zabetonowałaby całkowicie rynek Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Właściciel jednej z marek lakierów do paznokci chciał specjalnych certyfikatów dla manikiurzystek. To sprawiłoby, że rynek mógłby zablokować się na amen. W tle milionowe zyski oraz zmiany w przepisach prawa.


Zgodnie z pomysłem firmy Nesperta, producenta lakieru hybrydowego stylizowanie paznokci miało być wpisane do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji - pisze serwis money.pl. Rejestr ten prowadzony jest przez organy państwowe i potwierdza, że osoba posiadająca certyfikat posiada odpowiednie kompetencje do wykonywania zawodu.

Jeśli ten pomysł wszedłby w życie - pisze serwis - zawód stylistki wymagałby certyfikowania. Nie byłby on obowiązkowy, jednak potwierdzałby, że właściciel certyfikatu posiada odpowiednie umiejętności. Egzamin kosztowałby ok. 800 złotych.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii jednak pomysł odrzuciło. Ku uldze części branży. Ich zdaniem celem certyfikowania manikiurzystek było wycięcie z rynku części konkurencji. Chodzi o to, że jeśli certyfikaty byłyby dostępne, duży producent lakieru do paznokci mógłby zarobić krocie na szkoleniach oraz organizacji egzaminów.

Jak na tym zarobić?
Rynek stylizacji paznokci jest wart w tej chwili setki milionów złotych. Dodatkowe pieniądze za szkolenia i egzaminy dawałyby ogromną przewagę. Przeciwko pomysłowi certyfikatów protestowały także same stylistki. Nie było bowiem pewności, że certyfikat miałby jakiekolwiek praktyczne znaczenie.


Rynek stylizacji rośnie z roku na rok. Pojawiły się nawet pomysły, by to nie klient przyjeżdżał do stylisty, a odwrotnie. BeautyClick to aplikacja służąca do zamawiania specjalistów rynku beauty do domu. Polega na tym, że pod wskazany przez użytkownika adres przyjeżdżają różnego rodzaju specjaliści - od kosmetyczek, makijażystów i fryzjerów po masażystów, a nawet stylistów.

Inne stylistki wybierają z kolei przygotowanie trucka ze studiem paznokci. Nie wymaga wielkiego nakładu środków i drogiego specjalistycznego sprzętu. A daje niezależność, a klientkom wygodę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.