Certyfikat dla manikiurzystki. Tak producenci lakierów chcieli całkowicie zabetonować rynek

Certyfikacja dla manikiurzystek zabetonowałaby całkowicie rynek
Certyfikacja dla manikiurzystek zabetonowałaby całkowicie rynek Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Właściciel jednej z marek lakierów do paznokci chciał specjalnych certyfikatów dla manikiurzystek. To sprawiłoby, że rynek mógłby zablokować się na amen. W tle milionowe zyski oraz zmiany w przepisach prawa.


Zgodnie z pomysłem firmy Nesperta, producenta lakieru hybrydowego stylizowanie paznokci miało być wpisane do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji - pisze serwis money.pl. Rejestr ten prowadzony jest przez organy państwowe i potwierdza, że osoba posiadająca certyfikat posiada odpowiednie kompetencje do wykonywania zawodu.

Jeśli ten pomysł wszedłby w życie - pisze serwis - zawód stylistki wymagałby certyfikowania. Nie byłby on obowiązkowy, jednak potwierdzałby, że właściciel certyfikatu posiada odpowiednie umiejętności. Egzamin kosztowałby ok. 800 złotych.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii jednak pomysł odrzuciło. Ku uldze części branży. Ich zdaniem celem certyfikowania manikiurzystek było wycięcie z rynku części konkurencji. Chodzi o to, że jeśli certyfikaty byłyby dostępne, duży producent lakieru do paznokci mógłby zarobić krocie na szkoleniach oraz organizacji egzaminów.

Jak na tym zarobić?
Rynek stylizacji paznokci jest wart w tej chwili setki milionów złotych. Dodatkowe pieniądze za szkolenia i egzaminy dawałyby ogromną przewagę. Przeciwko pomysłowi certyfikatów protestowały także same stylistki. Nie było bowiem pewności, że certyfikat miałby jakiekolwiek praktyczne znaczenie.


Rynek stylizacji rośnie z roku na rok. Pojawiły się nawet pomysły, by to nie klient przyjeżdżał do stylisty, a odwrotnie. BeautyClick to aplikacja służąca do zamawiania specjalistów rynku beauty do domu. Polega na tym, że pod wskazany przez użytkownika adres przyjeżdżają różnego rodzaju specjaliści - od kosmetyczek, makijażystów i fryzjerów po masażystów, a nawet stylistów.

Inne stylistki wybierają z kolei przygotowanie trucka ze studiem paznokci. Nie wymaga wielkiego nakładu środków i drogiego specjalistycznego sprzętu. A daje niezależność, a klientkom wygodę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.