Niebezpieczeństwo na wakacjach. Tysiące osób ranionych przez tę powszechnie używaną rzecz

Parasolki ranią rocznie tysiące turystów
Parasolki ranią rocznie tysiące turystów Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Dane z amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wskazują, że tysiące osób rocznie jest ranionych przez parasole plażowe. Spora część z nich ląduje w szpitalach.


Amerykańskie badania podsumował serwis RMF FM.. Amerykańscy senatorowie domagają się w tej chwili od producentów parasoli plażowych takiego ich przygotowania, by zmniejszyć ilość wypadków z nimi powiązanych.

Dane z amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) wskazują, że w latach 2008-2017 ponad 31 000 osób było leczonych w szpitalach z powodu urazów, które powstały przez parasole plażowe.

Urazy mogą być śmiertelne, jak w przypadku kobiety, której źle zamocowany parasol przebił klatkę piersiową. Zdarzały się także sytuacje, gdzie parasol wbijał się turyście w oko, sięgając mózgu. Oczywiście część obrażeń miała znacznie lżejszy charakter.

Polacy oczekują tanich wakacji
Jeśli wyjeżdżamy na wakacje, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że większość Polaków decyduje się na sfinansowanie wakacji z własnych oszczędności. Statystyczny Kowalski wyda na urlop 1677 zł. Nieco bardziej rozrzutne są natomiast osoby w wieku 34-55 lat. W tej grupie średnia wyniosła niemal 2 tys. zł.

Ankieta pokazała również, w jaki sposób Polacy będą spędzać wolny czas. Najwięcej, bo 43 proc. ankietowanych, stwierdziło, że wybiera się nad morze. Duża część preferuje spędzanie czasu z rodziną (40 proc.) albo swoim partnerem (30 proc.).

Jeden dzień beztroskiego odpoczynku na plaży może nas kosztować ponad 4 tys. złotych. To więcej niż według GUS-u przeciętny Polak wydaje na zagraniczną wycieczkę. Wszystko zależy od tego, dokąd się wybierzemy.

Ranking najdroższych plaż przygotowała organizacja konsumencka Codacons. Według jej wyliczeń, włoskie wybrzeże to miejsce dla klientów z naprawdę grubym portfelem. Na pierwszy miejscu znalazła się Pietrasanta – niewielkie letnisko położone w północno-zachodniej cześć Toskanii. Za dzień plażowania zapłacimy tam dokładnie 1000 euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł