Niebezpieczeństwo na wakacjach. Tysiące osób ranionych przez tę powszechnie używaną rzecz

Parasolki ranią rocznie tysiące turystów
Parasolki ranią rocznie tysiące turystów Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Dane z amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wskazują, że tysiące osób rocznie jest ranionych przez parasole plażowe. Spora część z nich ląduje w szpitalach.


Amerykańskie badania podsumował serwis RMF FM.. Amerykańscy senatorowie domagają się w tej chwili od producentów parasoli plażowych takiego ich przygotowania, by zmniejszyć ilość wypadków z nimi powiązanych.

Dane z amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) wskazują, że w latach 2008-2017 ponad 31 000 osób było leczonych w szpitalach z powodu urazów, które powstały przez parasole plażowe.

Urazy mogą być śmiertelne, jak w przypadku kobiety, której źle zamocowany parasol przebił klatkę piersiową. Zdarzały się także sytuacje, gdzie parasol wbijał się turyście w oko, sięgając mózgu. Oczywiście część obrażeń miała znacznie lżejszy charakter.

Polacy oczekują tanich wakacji
Jeśli wyjeżdżamy na wakacje, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że większość Polaków decyduje się na sfinansowanie wakacji z własnych oszczędności. Statystyczny Kowalski wyda na urlop 1677 zł. Nieco bardziej rozrzutne są natomiast osoby w wieku 34-55 lat. W tej grupie średnia wyniosła niemal 2 tys. zł.

Ankieta pokazała również, w jaki sposób Polacy będą spędzać wolny czas. Najwięcej, bo 43 proc. ankietowanych, stwierdziło, że wybiera się nad morze. Duża część preferuje spędzanie czasu z rodziną (40 proc.) albo swoim partnerem (30 proc.).

Jeden dzień beztroskiego odpoczynku na plaży może nas kosztować ponad 4 tys. złotych. To więcej niż według GUS-u przeciętny Polak wydaje na zagraniczną wycieczkę. Wszystko zależy od tego, dokąd się wybierzemy.

Ranking najdroższych plaż przygotowała organizacja konsumencka Codacons. Według jej wyliczeń, włoskie wybrzeże to miejsce dla klientów z naprawdę grubym portfelem. Na pierwszy miejscu znalazła się Pietrasanta – niewielkie letnisko położone w północno-zachodniej cześć Toskanii. Za dzień plażowania zapłacimy tam dokładnie 1000 euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.