Udawał, że jest rolnikiem, przez lata wyłudził tysiące złotych dotacji. Grozi mu więzienie

Rolnik udawał, że uprawiał ziemię, a w rzeczywistości dzierżawił ją komuś innemu. W ten sposób wyłudził 40 tys. zł z ARiMR.
Rolnik udawał, że uprawiał ziemię, a w rzeczywistości dzierżawił ją komuś innemu. W ten sposób wyłudził 40 tys. zł z ARiMR. Fot. Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta
Aż 40 tysiące zł dotacji od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymał 48-letni głogowianin, który udawał, że jest rolnikiem. Urzędnicy zorientowali się, że nie uprawia ziemi, która do niego należy, tylko dzierżawi ją innemu rolnikowi. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.


Wyłudził 40 tysięcy
Mężczyzna pobierał dopłaty do uprawy ziemi, której nie uprawiał od 2011 do 2018 roku. W ten sposób wyłudził prawie 40 tysięcy zł. Przez te lata swoje grunty dzierżawił innemu rolnikowi, o czym informuje „Gazeta Wrocławska”.

– Oskarżony poświadczał nieprawdę przedstawiając oświadczenie o faktycznym użytkowaniu gruntów rolnych, wprowadzając w błąd agencję i doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia jej mieniem - mówi gazecie Barbara Izbiańska, Prokurator Rejonowy w Głogowie.

Teraz rolnik musi oddać bezprawnie zdobyte pieniądze. Ponadto za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

CBA na tropie rolników

To nie pierwsze wyłudzenia w ARiMR. W zeszłym roku CBA odkryło, że grupa ośmiu rolników przez kilka lat fałszowała dokumenty i informacje o produkcji, dzięki czemu otrzymywała pomoc finansową. W ten sposób mężczyźni wyłudzili z ARiMR 17 mln zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.