Udawał, że jest rolnikiem, przez lata wyłudził tysiące złotych dotacji. Grozi mu więzienie

Rolnik udawał, że uprawiał ziemię, a w rzeczywistości dzierżawił ją komuś innemu. W ten sposób wyłudził 40 tys. zł z ARiMR.
Rolnik udawał, że uprawiał ziemię, a w rzeczywistości dzierżawił ją komuś innemu. W ten sposób wyłudził 40 tys. zł z ARiMR. Fot. Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta
Aż 40 tysiące zł dotacji od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymał 48-letni głogowianin, który udawał, że jest rolnikiem. Urzędnicy zorientowali się, że nie uprawia ziemi, która do niego należy, tylko dzierżawi ją innemu rolnikowi. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.


Wyłudził 40 tysięcy
Mężczyzna pobierał dopłaty do uprawy ziemi, której nie uprawiał od 2011 do 2018 roku. W ten sposób wyłudził prawie 40 tysięcy zł. Przez te lata swoje grunty dzierżawił innemu rolnikowi, o czym informuje „Gazeta Wrocławska”.

– Oskarżony poświadczał nieprawdę przedstawiając oświadczenie o faktycznym użytkowaniu gruntów rolnych, wprowadzając w błąd agencję i doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia jej mieniem - mówi gazecie Barbara Izbiańska, Prokurator Rejonowy w Głogowie.

Teraz rolnik musi oddać bezprawnie zdobyte pieniądze. Ponadto za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

CBA na tropie rolników

To nie pierwsze wyłudzenia w ARiMR. W zeszłym roku CBA odkryło, że grupa ośmiu rolników przez kilka lat fałszowała dokumenty i informacje o produkcji, dzięki czemu otrzymywała pomoc finansową. W ten sposób mężczyźni wyłudzili z ARiMR 17 mln zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.