Wiadomo, ile pieniędzy zostawiliśmy w Lidlu. Kwota robi wrażenie, wyprzedza go tylko Biedronka

Lidla w Polsce wyprzedza tylko Biedronka
Lidla w Polsce wyprzedza tylko Biedronka Foto: Bartosz Bańka / Agencja Gazeta
Polski oddział Lidla wygenerował w zeszłym roku 5,2 proc. globalnych przychodów firmy. To dużo, czy mało? W sklepach tej sieci wydaliśmy 18,3 miliarda złotych – czyli 476 złotych na głowę, łącznie z niemowlakami. Firma w tym roku przebije pułap 700 sklepów.


W polskim Lidlu jest zatrudnionych już 18 tysięcy osób. Obecnie działa 670 sklepów tej sieci, ale ciągle przybywa kolejnych. Polski oddział spółki odpowiada za około 5 proc. globalnych przychodów Lidla, który jest częścią niemieckiej Grupy Schwarz. Należy do niej również Kaufland – i on również jest perełką w tym handlowym konglomeracie.

"Rzeczpospolita" pisze, że przychody spółki Kaufland Polska wyniosły w zeszłym roku 9,9 mld zł (ok. 2,31 mld euro). Był to spadek w porównaniu do 2017 roku, ale przychody polskiego oddziału odpowiadały za ok. 10,2 proc. globalnych wpływów Kauflandu.

Król jest jeden
Lidl jest drugą co do wielkości firmą handlu detalicznego w naszym kraju. Pola ustępuje jedynie Jeronimo Martins Polska, czyli właścicielowi Biedronki. Ta odsadziła konkurencję o kilka długości, bo w 2018 roku udało się jej osiągnąć 51,4 mld złotych - przypomina Business Insider.

Przychody spoza Niemiec odpowiadają obecnie za dwie trzecie całości sprzedaży Grupy Schwarz. Na macierzystym rynku sieci Lidl i Kaufland sprzedały w 2018 roku towary o łącznej wartości 37 mld euro netto. Nie wiadomo na razie, jak na przychody sieci wpłynął uruchomiony niedawno sklep internetowy Lidla.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.