Cyrk w CBA. Milion złotych łapówki dla urzędnika wyparował. Nie wiadomo, kto go zgarnął

Agenci CBA chcieli wręczyć milion złotych łapówki urzędnikowi skarbowemu, który wyraził gotowość jej przyjęcia. Sęk w tym, że ów milion wyparował
Agenci CBA chcieli wręczyć milion złotych łapówki urzędnikowi skarbowemu, który wyraził gotowość jej przyjęcia. Sęk w tym, że ów milion wyparował Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Gazeta Wyborcza" opisuje kuriozalną wręcz wpadkę służby specjalnej - CBA. Milion złotych, który miał być pozorowaną łapówką dla urzędnika skarbowego, wyparował.


Na trop tej afery wpadła "Gazeta Wyborcza", a dokładniej Wojciech Czuchnowski i Justyna Dobrosz-Oracz. W pierwszym tekście, z 18 maja, zarysowała kontekst sprawy, teraz rzuca nowe światło po zgłoszeniu od anonimowego informatora, powiązanego ze służbami.

Łapówka dla urzędnika skarbowego
Otóż sprawa dotyczy miliona złotych. Miał być łapówką dla urzędnika skarbowego, w zamian za rezygnację z naliczenia wielokrotnie wyższego podatku. W sprawę mogą być zamieszani czterej agenci operacyjni, mający powiązania z szefostwem Biura. Inny wątek rzucił informator GW - to nie agenci "wyparowali" te pieniądze, a pośrednik, który formalnie miał ją wręczyć urzędnikowi, a zamiast tego - zniknął razem z pieniędzmi.

Sprawą, opatrzoną klauzulą najwyższej tajności, zajmuje się Prokuratura Krajowa. Wiceszef CBA, Bogdan Sakowicz, nie udziela obszernych wyjaśnień, wspomina tylko o śledztwie i decyzjach dyscyplinarnych podjętych wewnątrz Biura.

Zatrzymania CBA
Przypomnijmy, w marcu agenci zatrzymali 12 pracowników jednego z banków. Mieli stworzyć piramidę finansową w latach 2012 - 17 i oszukać 2 tys. osób na ponad 600 mln zł. Co nie znaczy, że agenci są nieomylni. W INNPoland.pl opisywaliśmy mechanizm niszczenia życiorysów menadżerom przy użyciu służb - nawet absurdalny powód zatrzymania przez CBA to więcej niż trzeba, by zamknąć drzwi do dalszej kariery.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.