Tak polskie sklepy oszukują na cenach. Ujawniono wyniki kontroli inspektorów handlowych

Sklepy w woj. łódzkim oszukują klientów. Teraz inspektorzy handlowi nakładają na nie kary.
Sklepy w woj. łódzkim oszukują klientów. Teraz inspektorzy handlowi nakładają na nie kary. Fot. 123rf.com
Inspektorzy handlowi z województwa łódzkiego stwierdzili wiele nieprawidłowości w tamtejszych sklepach. Przy towarach brakowało cen, ale co gorsza te, które widniały na produkcie, były niższe niż te naliczane przy kasie.


Płacimy za zakupy więcej niż powinniśmy
Wyniki kontroli inspektorów handlowych dotyczą sklepów w Łodzi, Piotrkowie, Zduńskiej Woli, Poddębicach, Skierniewicach, Kutnie i Sulejowie – podaje „Dziennik Łódzki”. W 8 z 14 odwiedzonych sklepów stwierdzono nieprawidłowości w 147 partiach towarów. W sumie kontroli poddano 778 partii produktów.

Jeden ze sklepów podawał niższe ceny na produktach niż przy kasie. W innym 27 produktów wcale nie mało ceny. Kolejne trzy sklepy nie podawały cen jednostkowych, czyli kosztu w przeliczeniu na wagę lub pojemność. Natomiast w czterech sklepach te ceny były źle wyliczone.

Właścicielom sklepów nakazano korekcję jeszcze w trakcie kontroli. Na trzech z nich nałożono kary w wysokości 550 zł. Kolejny już czeka na zakończenie postępowania administracyjnego przeciwko niemu.

Ceny i bez oszustw są coraz wyższe
Ceny kapusty, pietruszki, ziemniaków, a nawet chleba wzrastają niebotycznie. I choć podwyżka cen produktów żywnościowych jest zrozumiała z powodu warunków pogodowych, tak zastanawiający jest kilkudziesięciokrotny wzrost stawek za środki czystości, a w szczególności – papieru toaletowego.


Nie tylko papier, ale i masło
Choć ceny masła spadają od kilku miesięcy – a przynajmniej w hurcie. Na półkach sklepowych brak większych zmian. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, detaliści próbują urwać z ceny tyle marży, ile się da.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.