Nowe zasady 500 plus. Przed złożeniem wniosku warto się z nimi zapoznać

Zmiany w 500 plus od lipca. Świadczenie będzie przyznawane już na pierwsze dziecko, zniknie także kryterium dochodowe.
Zmiany w 500 plus od lipca. Świadczenie będzie przyznawane już na pierwsze dziecko, zniknie także kryterium dochodowe. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Zmiany w programie 500 plus wejdą w życie z początkiem lipca. Świadczenie będzie przyznawane już na pierwsze dziecko, zniknie także kryterium dochodowe. W związku z tym reformie ulegną zasady wypłat oraz okres rozliczeniowy.


Nowy okres rozliczeniowy
Po wprowadzeniu zmian nie tylko nowe osoby będą musiały złożyć wniosek, ale również ci, którzy 1 października wejdą w kolejny okres rozliczeniowy – podaje portal WP Finanse.

Nie tylko przez internet
Oczywiście można to zrobić za pośrednictwem internetu, a od sierpnia będzie możliwe składanie wniosku w formie papierowej.

Zniesienie kryterium dochodowego
Wraz ze zmianami 500 plus będzie przyznawane bez względu na dochody, także na pierwsze dziecko.

500+ może stać się 1500+
Rozszerzenie programu 500 plus Jarosław Kaczyński zapowiedział już w lutym, jednak odpowiednia ustawa została podpisana dopiero w maju.

Dokument został przygotowany w taki sposób, aby wypłacenie pieniędzy było możliwe nawet z pewnym opóźnieniem.

Jeżeli PiS będzie zwlekał np. do września, to rodzice chwilę przed wyborami otrzymają kwotę z wyrównaniem od 1 lipca. W takim przypadku na dziecko przypadnie 1500 zł danego miesiąca.

500+ dla dzieci powyżej 18 roku życia
Jak pisaliśmy niedawno w INNPoland wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed przyznał, że resort nie ma w planach waloryzacji ani zwiększenia wysokości świadczeń.

Nie wyklucza jednak rozszerzenia programu na pełnoletnie dzieci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.