USA odcięły od siebie Huawei. Teraz Apple może uciec z Chin i ma na to rozwiązanie

Trump odciął Huawei od USA. Teraz przez jego decyzję Apple może być zmuszone do opuszczenia Chin.
Trump odciął Huawei od USA. Teraz przez jego decyzję Apple może być zmuszone do opuszczenia Chin. Foto: Gage Skidmore / Wikipedia
Wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami trwa w najlepsze. Ci pierwsi wpisali chińskiego producenta smartfonów na czarną listę. Ci drudzy w odwecie podwyższyli taryfy na amerykańskie produkty. Czas na kolejny ruch.


Apple może przenieść produkcję poza Chiny
Trwająca wojna handlowa na pewno nie sprzyja amerykańskiemu producentowi – donosi Bloomberg. Jego urządzenia są produkowane w Chinach. To może oznaczać, że i na nie spadną cła zapowiadane przez Trumpa.

Jednak Foxconn, tajwańska spółka montująca iPhone'y, może przenieść produkcję poza granice Chin. Firma ma poza terytorium kraju zakłady odpowiadające za 25 proc. jej możliwości produkcyjnych.

Trump zakazuje interesów z Chinami
O wpisaniu Huawei na czarną listę pisaliśmy w INNPoland w maju. Wtedy prezydent USA Donald Trump zakazał amerykańskim firmom prowadzenia jakichkolwiek interesów z firmami, które mogą zagrażać bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych.

Nowe prawo uderzyło przede wszystkim w Huaweia, którego Amerykanie podejrzewają o działania szpiegowskie. To spowodowało, że Google zrezygnowała ze wsparcia dla chińskiego producenta. Oznacza to, że przyszłe urządzenia Huaweia nie będą wyposażone w system Android.


Potencjalne scenariusze dla Huawei
Decyzja Trumpa na pewno zabolała Huawei, jednak firma się nie poddaje. Może to bardziej zaboleć europejczyków przyzwyczajonych do Androida, którzy coraz chętniej kupowali urządzenia producenta. Sytuacja może różnie się potoczyć o czym pisaliśmy w INNPoland.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.