Morawiecki chce stworzyć nowy kanał TVP mówiący prawdę o Polsce. I to w języku angielskim

Premier chce stworzyć anglojęzyczny kanał TVP. Ma on odgrywać ważną rolę w kształtowaniu pozytywnego obrazu Polski za granicą.
Premier chce stworzyć anglojęzyczny kanał TVP. Ma on odgrywać ważną rolę w kształtowaniu pozytywnego obrazu Polski za granicą. Fot. Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta
Premier zapowiedział powstanie nowego kanału TVP. Ma on przekazywać najważniejsze informacje o Polsce w języku angielskim. Morawiecki planuje wystartowanie z kanałem w drugiej kadencji rządów PiS.


Jak powiedział Morawiecki, powstanie anglojęzycznej telewizji polskiej, która mówi prawdę o Polsce, polskiej kulturze, polskiej historii, architekturze i polskiej gościnności jest bardzo ważne – podaje bankier.pl. Premier uważa, że kultura odgrywa ważną rolę w kształtowaniu pozytywnego obrazu Polski za granicą.

Szczególnie film, zdaniem premiera, buduje dostęp do szerokiej świadomości społeczeństw zachodnich. Dlatego obecny gabinet inwestuje coraz więcej w promocję filmową.

Plany Szydło na drugą kadencję PiS
Anglojęzyczne TVP to nie jedyny plan na drugą kadencję PiS. Niedawno pisaliśmy w INNPoland, że była premier oświadczyła, że dyskusja o systemie emerytalnym jest nieunikniona. To będzie dla niej priorytetowy wątek, który Prawo i Sprawiedliwość musi rozwiązać w następnej kadencji.

Beata Szydło uznała, że przede wszystkim należy zająć się emeryturami dla matek – W tej sprawie też potrzebna jest dyskusja, bo na razie emeryturę dostają tylko mamy niepracujące – tłumaczyła Szydło.

TVP nie brakuje pieniędzy
W kwietniu pisaliśmy o decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie zadośćuczynienia dla TVP.

Na 1,26 mld złotych rekompensaty z tytułu utraconych w latach 2018-2019 wpływów z opłat abonamentowych aż 1,12 miliarda złotych trafiło do telewizji publicznej.

Polskie Radio – licząc z ośrodkami regionalnymi – musiało zadowolić się nieco ponad jedną dziesiątą tej kwoty, w sumie 132,7 mln zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.