Huawei zyskuje kilku silnych sojuszników. Obecnie testują nowy system chińskiego producenta

Aktualnie prowadzone są testy oprogramowania Huawei przez Tencent oraz znanych producentów komórek – Xiaomi, Oppo i Vivo.
Aktualnie prowadzone są testy oprogramowania Huawei przez Tencent oraz znanych producentów komórek – Xiaomi, Oppo i Vivo. fot. Alexander Tolstykh / 123rf.com
Kilku dużych i znaczących chińskich producentów smartfonów testuje intensywnie nowy system operacyjny Huawei – twierdzi chiński dziennik Global Times. Takie przymierze może sprawić, że debiut nowego systemu będzie bliższy sukcesu.


Nazwa nowego oprogramowania od Huawei to Hongmeng – podaje portaltechnologiczny.pl. Producent już zastrzega tę nazwę w urzędach patentowych. Natomiast prace nad systemem trwają już kilak lat.

System na pozwalać na uruchomienie aplikacji działających na androidzie. Będzie on działał na różnych urządzeniach mobilnych. A jak twierdzi Global Times może on być nawet o 60 proc. szybszy niż Android.

Aktualnie prowadzone są testy oprogramowania przez chińskiego giganta technologicznego Tencent oraz znanych producentów komórek – Xiaomi, Oppo i Vivo. To może oznaczać, że inni producenci także przesiądą się z Androida na Hongmenga.

Trump zakazał interesów z Chinami
O systemie Huawei zrobiło się głośno po zakazie wprowadzonym przez Trumpa. Nowe prawo uderzyło przede wszystkim w Huaweia, którego Amerykanie podejrzewali o działania szpiegowskie.

Potencjalne scenariusze dla Huawei
Decyzja Trumpa na pewno zabolała Huawei, jednak jak widać firma się nie poddaje. Może to bardziej zaboleć europejczyków przyzwyczajonych do Androida, którzy coraz chętniej kupowali urządzenia producenta. Sytuacja może różnie się potoczyć o czym pisaliśmy w INNPoland.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.