Ojciec z Wrocławia na rekordowym tacierzyńskim. Co miesiąc pobiera zawrotny zasiłek

Najwyższy zasiłek macierzyński na Dolnym Śląsku pobiera ojciec.
Najwyższy zasiłek macierzyński na Dolnym Śląsku pobiera ojciec. Pexels / fot. Josh Willink
Największy zasiłek macierzyński na Dolnym Śląsku to 21 tys. zł wypłacane co miesiąc. Jednak otrzymuje go nie matka, a wrocławski tata, który jest na urlopie rodzicielskim. Mężczyzna otrzymuje zatem 10 razy więcej niż średnia kwota tych świadczeń.


Tata na tacierzyńskim
Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, dolnośląski rekordzista na zasiłku macierzyńskim w rzeczywistości jest na zasiłku tacierzyńskim. Najwyższe świadczenie w tamtym regionie - 21 tys. Zł miesięcznie - otrzymuje bowiem ojciec z Wrocławia.

Kolejne rekordzistki z Dolnego Śląska dostają matka z Legnicy - 19 tys. zł oraz matka z Wałbrzycha - 10 tys. zł. Trójce Dolnoślązaków i tak daleko do polskiej rekordzistki. To kobieta z Warszawy, która z tytułu zasiłku macierzyńskiego otrzymuje miesięcznie prawie 79 tys. zł. Skąd tak wysoka kwota? Matka po prostu bardzo dobrze zarabiała przed odejściem na urlop - wykazała roczne dochody powyżej 781 tys. zł.

Walka z wyłudzaniem zasiłków
W Polsce ZUS od lat toczy walkę z wyłudzaniem zasiłków macierzyńskich. Jeszcze w pierwszej połowie 2017 r. odmówiono wypłaty świadczeń 852 kobietom w ciąży, a ponad połowa z nich nie próbowała się nawet odwoływać od tych decyzji. Z kolei w latach 2012-2015 Zakład odmówił wypłaty świadczeń macierzyńskich niemal 8 tysiącom kobiet.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.