Wadliwe baterie w MacBookach, mogą się przegrzać. Apple wymieni je za darmo

Baterie w MacBook Pro mogą si ę przegrzać. Apple oferuje ich darmową wymianę.
Baterie w MacBook Pro mogą si ę przegrzać. Apple oferuje ich darmową wymianę. Flickr
Firma ostrzegła, że część z ich największej linii laptopów zawiera baterie, które mogą się przegrzać i stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Mowa o ograniczonej liczbie urządzeń MacBook Pro, które były sprzedawane między wrześniem 2015 r. a lutym 2017 roku.


Apple zwróciło się do swoich klientów posiadających Maca o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z urządzenia – podaje The Guardian. Firma zapewnia, że w ramach reklamacji wymieni baterie na nowe, a cały proces będzie trwał od jednego do dwóch tygodni.

Firma podała w oświadczeniu, że: bezpieczeństwo klienta jest zawsze najwyższym priorytetem Apple’a, a my dobrowolnie zdecydowaliśmy się na bezpłatną wymianę uszkodzonych akumulatorów.

Klienci wymieniają baterie w starych iPhone'ach
Problemy z bateriami dotyczą nie tylko Maców. Jak pisaliśmy w INNPoland użytkownicy w Stanach nie chcą kupować nowych iPhonów, bo mogą wymienić baterię w starych. To sprawia, że Apple musi ciąć prognozy przychodów o 9 mld dol.

Powód ten oficjalnie wymienił Tim Cook w liście do akcjonariuszy, w którym tłumaczy obniżone prognozy przychodów. Mają one wynieść nadal - oszałamiające dla wielu - 84 miliardy dolarów, jednak to znacznie mniej, niż oczekiwane w poprzednim raporcie kwartalnym 89-93 miliardy.


Nowe iPhony nie znajdują chętnych
W maju pisaliśmy o tym, że Apple nadal notuje zyski, a nieco ponad 11 milionów zysków nadal nie brzmi jak sygnał do ucieczki dla inwestorów. Jednak wyniki te są znacznie gorsze niż rok temu, a spadek sprzedaży flagowych telefonów to znak, że coś się dzieje w firmie z Cupertino.

W drugim kwartale roku finansowego, który zakończył się w marcu tego roku, Apple zanotował łączne przychody w kwocie 58,02 miliarda dolarów. To o pięć procent mniej niż rok wcześniej. Analitycy szacowali przychody na nieco ponad 57 mld.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.