Wadliwe baterie w MacBookach, mogą się przegrzać. Apple wymieni je za darmo

Baterie w MacBook Pro mogą si ę przegrzać. Apple oferuje ich darmową wymianę.
Baterie w MacBook Pro mogą si ę przegrzać. Apple oferuje ich darmową wymianę. Flickr
Firma ostrzegła, że część z ich największej linii laptopów zawiera baterie, które mogą się przegrzać i stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Mowa o ograniczonej liczbie urządzeń MacBook Pro, które były sprzedawane między wrześniem 2015 r. a lutym 2017 roku.


Apple zwróciło się do swoich klientów posiadających Maca o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z urządzenia – podaje The Guardian. Firma zapewnia, że w ramach reklamacji wymieni baterie na nowe, a cały proces będzie trwał od jednego do dwóch tygodni.

Firma podała w oświadczeniu, że: bezpieczeństwo klienta jest zawsze najwyższym priorytetem Apple’a, a my dobrowolnie zdecydowaliśmy się na bezpłatną wymianę uszkodzonych akumulatorów.

Klienci wymieniają baterie w starych iPhone'ach
Problemy z bateriami dotyczą nie tylko Maców. Jak pisaliśmy w INNPoland użytkownicy w Stanach nie chcą kupować nowych iPhonów, bo mogą wymienić baterię w starych. To sprawia, że Apple musi ciąć prognozy przychodów o 9 mld dol.

Powód ten oficjalnie wymienił Tim Cook w liście do akcjonariuszy, w którym tłumaczy obniżone prognozy przychodów. Mają one wynieść nadal - oszałamiające dla wielu - 84 miliardy dolarów, jednak to znacznie mniej, niż oczekiwane w poprzednim raporcie kwartalnym 89-93 miliardy.


Nowe iPhony nie znajdują chętnych
W maju pisaliśmy o tym, że Apple nadal notuje zyski, a nieco ponad 11 milionów zysków nadal nie brzmi jak sygnał do ucieczki dla inwestorów. Jednak wyniki te są znacznie gorsze niż rok temu, a spadek sprzedaży flagowych telefonów to znak, że coś się dzieje w firmie z Cupertino.

W drugim kwartale roku finansowego, który zakończył się w marcu tego roku, Apple zanotował łączne przychody w kwocie 58,02 miliarda dolarów. To o pięć procent mniej niż rok wcześniej. Analitycy szacowali przychody na nieco ponad 57 mld.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.