Rosyjskie 500+ zostanie rozszerzone. Miliony Rosjan żyją w skrajnym ubóstwie

Putin w zeszłym roku zatroszczył się o najmłodszych i wprowadził program prorodzinny. Teraz w Moskwie pojawiła się mowa o rozszerzeniu programu.
Putin w zeszłym roku zatroszczył się o najmłodszych i wprowadził program prorodzinny. Teraz w Moskwie pojawiła się mowa o rozszerzeniu programu. Flickr
Władimir Putin w styczniu 2018 r. podpisał ustawę, dzięki której rodziny otrzymały comiesięczne wsparcie, ale tylko na pierwsze dziecko. Teraz pojawiły się głosy o rozszerzeniu programu na każde dziecko. Rozwiązanie na zahamować rosnące w kraju ubóstwo.


Cytowany przez Rzeczpospolitą szef rosyjskiej Izby Rozrachunkowej Aleksiej Kudrin oświadczył, że – około 12,5 mln Rosjan żyje w skrajnym ubóstwie i ta liczba ciągle rośnie. Jego zdaniem może to doprowadzić do wybuchu socjalnego.

Rozwiązaniem może być rozszerzenie programu prorodzinnego. Obecnie rodziny dostają dofinansowanie uzależnione od płacy, jedynie na pierwsze dziecko. Kudrin uważa, że program należy poszerzyć na kolejne dzieci.

W wyniku reakcji rządu najbiedniejsze rodziny mają dostawać wsparcie na każde dziecko w wieku od 1,5 roku do 3 lat w wysokości godziwej płacy zależnej od miejsca zamieszkania.

Włosi przebili nasze 500+
Jak pisaliśmy w INNPolnad jeżeli plany włoskiego rządu wejdą w życie, ich projekt przebije nasze 500+. Politycy z Italii zdecydowali się bowiem rozdawać ziemię na południu kraju.

Rząd będzie je rozdawał za darmo na okres 20 lat. Wystarczy, że kolejny potomek zostanie spłodzony między 2019 a 2021 rokiem. Włoskie media podają, że plan rozdawnictwa ziemi został wpisany w projekt budżetu na 2019 rok.

Nowe zasady 500+
Zmiany w polskim programie 500 plus wejdą w życie z początkiem lipca. Świadczenie będzie przyznawane już na pierwsze dziecko, zniknie także kryterium dochodowe. W związku z tym reformie ulegną zasady wypłat oraz okres rozliczeniowy.

Po wprowadzeniu zmian nie tylko nowe osoby będą musiały złożyć wniosek, ale również ci, którzy 1 października wejdą w kolejny okres rozliczeniowy. Oczywiście można to zrobić za pośrednictwem internetu, a od sierpnia będzie możliwe składanie wniosku w formie papierowej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.