Podczas wakacji nad Bałtykiem uwaga na portfele. W tym roku ceny nie zachwycą turystów

Wakacje nad Bałtykiem nie należą do najtańszych.
Wakacje nad Bałtykiem nie należą do najtańszych. 123rf.com
Miłość Polaków do Bałtyku jest trudna, acz silna. Mimo grodzących się na plażach parawanami turystów i pogody, która częściej rozczarowuje niż zachwyca, masy rodaków konsekwentnie się tam udają. A wakacje nad polskim morzem wcale nie należą do najtańszych.


Zakwaterowanie
Analizy cen, jakie w tym roku czekają nas nad Bałtykiem dokonał portal Bankier.pl. Jak zauważa, w czerwcu większość najpopularniejszych miejscówek jest już zajęta do połowy sierpnia, jednak wciąż można załapać się na oferty last minute lub zwyczajnie pojechać pod namiot.

Tydzień pod namiotem na świeżym, nadmorskim powietrzu kosztuje ok. 800 zł. Oczywiście drożej jest w pensjonatach. Średnio za tydzień urlopu dla czteroosobowej rodziny zapłacimy od 2,5 do 3 tys. zł. Najdrożej jest w Międzyzdrojach - planując wakacje w tym miejscu należy liczyć się z tym, że cena za jeden dzień noclegu będzie tam nawet 10 zł droższa.

Do kosztów wyjazdu należy doliczyć również opłatę klimatyczną w wysokości średnio 2 zł dziennie od osoby. Dodatkowo osoby, które chcą na wakacje zabrać swojego zwierzaka, zapłacą za niego ok. 50 zł za tydzień.

Rybka na talerzu
Dla wielu Polaków wakacje nad morzem nie są prawdziwymi wakacjami bez bałtyckiej rybki. Według badań portalu ceny za smażoną rybę z frytkami i surówkami zamykają się w przedziale 25-50 zł w zależności od gatunku i wagi. Taniej będzie zjeść pierogi (9 zł) lub ogólnopolski obiad (od 9 do 30 zł). Kawosze napiją się swojego ulubionego napoju za 10 zł, a łasuchy za gałkę lodów lub suchego gofra zapłacą od 4 do 8 zł.


Nad morzem, oprócz leżenia na plaży i spacerów brzegiem morza, nie brakuje innych atrakcji. Za jeden dzień jazdy na rowerze dorośli zapłacą ok. 30 zł, dzieci ok. 20 zł. Fani gokartów sześcioosobowy pojazd wynajmą już od 20 do 60 zł za dzień. Wizyta w latarni morskiej to koszt ok. 10 zł za osobę, park linowy - 15 zł za osobę, a muzea i rejsy statkiem dobijają 40 zł za osobę.

Podsumowując, koszt tygodniowego pobytu nad Bałtykiem dla trzy-, czteroosobowej rodziny wyniesie około 4 tys. zł. 2/3 zapłacimy za zakwaterowanie i wyżywienie.

Badania firmy Kruk wykazały, że w 2018 r. Polacy przeciętnie na swoje wakacje wydawali po 1677 zł. To oznaczało, że większość rodaków nie zapożyczała się na czas urlopu i sfinansowała odpoczynek z oszczędności.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.