Złota lista Huawei. Oto smartfony, które dostaną aktualizację do Androida Q

Huaweii myślało, myślało i wymyśliło. Powstała lista urządzeń, które otrzymają aktualizację do Androida Q.
Huaweii myślało, myślało i wymyśliło. Powstała lista urządzeń, które otrzymają aktualizację do Androida Q. Fot. INNPoland.pl
Google, przymuszony polityczną decyzją amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, rezygnuje z licencjonowania Androida dla Huaweia. Dla użytkowników urządzeń Huawei oznaczałoby to brak możliwości aktualizacji systemu operacyjnego. Jednak producentowi smartfonów udało się wymyślić sposób, aby to obejść.


Google bierze rozwóz z Huawei
Gwoli przypomnienia, Google odcina Huaweia z Androida, o czym informowaliśmy w INNPoland.pl. To kolejny cios w chińskiego producenta smartfonów, jaki wyprowadzili Amerykanie - po ograniczeniu sprzedaży tej marki. A wszystko przez wojnę handlową, jaką prowadzą Chiny z USA.

Jednak Huawei uspokaja swoich klientów - aktualizacja do Androida Q będzie dostępna dla wielu posiadaczy urządzeń producenta. Nowy system EMUI, stworzony na podstawie Androida w wersji Q przez Huawei, trafi do większości objętych wsparciem technicznych sprzętów.

Lista sprzętów Huawei z Androidem Q
Poniżej prezentujemy pełną listę urządzeń, które będzie można zaktualizować do wersji Android Q.

P30,
Pro P30,
Mate 20,
Mate 20 Pro,
PORSCHE DESIGN Mate 20 RS,
P30 lite,
P smart 2019,
P smart+ 2019,
P smart Z,
Mate 20 X,
Mate 20 X (5G),
P20 Pro,
P20,
Mate 10 Pro,
PORSCHE DESIGN Mate 10,
Mate 10,
Mate 20 Lite.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.