Ujawniono plany Koalicji Obywatelskiej. Zmiany w podatkach i odwrócenie reform PiS

PO zapowiada, że jej partia będzie walczyć o jak najniższe podatki.
PO zapowiada, że jej partia będzie walczyć o jak najniższe podatki. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się forum programowe Koalicji Europejskiej (PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska). Będzie mowa o obniżce podatków, naprawieniu systemu sądowniczego oraz reformie służby zdrowia, ale i ekologii. KO chce się skupić na tym, co PiS zepsuł i zaniedbał.


Obietnice wyborcze KO
KO zapowiada niższe podatki, odwrócenie reform sądowych PiS, powrót do refundacji in-vitro, a także nowe rozwiązania dotyczące poprawy sytuacji służby zdrowia.

To tylko najważniejsze propozycje, które mają paść podczas dwudniowego forum programowego, które Koalicja Obywatelska organizuje w piątek i sobotę w Warszawie – pisze serwis RadioZet.pl.

Na spotkania zaproszeni będą też prawdopodobnie działacze Greenpeace, WWF i Centrum Praw Kobiet.

– Chcemy dać Polakom poczucie bezpieczeństwa w tych wszystkich obszarach - w zdrowiu, na SOR-ach, w środowisku, by mogli oddychać czystym powietrzem oraz poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego – powiedziała była wiceminister finansów Izabela Leszczyna (PO), która poprowadzi panel zatytułowany "Gospodarka - wyższe zarobki, niższe podatki".

Zerowy PIT dla najmniej zarabiających
– Chcemy zaproponować tym najmniej zarabiającym Polakom de facto zerowy PIT. Nie przesądzamy, czy będzie to kwota wolna od podatku czy dofinansowanie z budżetu państwa. Ważne jest, żeby podatki płacone przez najmniej zarabiających były na tyle niskie, żeby to, co dostaną na rękę, było mniej więcej równoznaczne z tym, co widzą na pasku jako swoje brutto – tłumaczy Leszczyna.

Dodaje, że propozycje KO są znacznie korzystniejsze niż rządowa oferta zerowego PIT-u dla młodych. Zapowiada wsparcie dla wszystkich mało zarabiających, bez względu na wiek.

Wśród poruszanych tematów mają się znaleźć też równość płac oraz szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.