TVP ujawnia zarobki, pensje dyrektorów mocno w górę. Wiemy, ile zarobił Kurski

Kurski i Stanecki dostali łącznie prawie 812 tys. zł. w 2018 roku.
Kurski i Stanecki dostali łącznie prawie 812 tys. zł. w 2018 roku. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Raport finansowy Telewizji Polskiej dotyczący zarobków ukazuje, ile zarabiają pracownicy na poszczególnych stanowiskach. Widać w nim, że pensje dyrektorów i doradców zarządu poszły mocno w górę.


Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł – piszą Wirtualnemedia.pl. Z raportu wynika, że w 2018 roku, dyrektorzy TVP i ich zastępcy zarabiali średnio 21,8 tys. zł brutto miesięcznie, z kolei doradcy zarządu dostali średnio po 20,8 tys. zł na głowę.

Roczne zarobki Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego wzrosły w ciągu dwóch lat o ponad 100 tys. zł na głowę.

Wyraźnie mniej zarabiali dziennikarze
Korespondenci zagraniczni zarabiali najwięcej, bo 17,2 tys. zł brutto. Ci honoraryjni dostawali 12,2 tys. zł, a motywacyjni 7,5 tys. zł. Sporo dostało się także realizatorom. Grupa odpowiedzialna za audycje tv dostawała 16,8 tys. zł, a realizacja telewizyjna i filmowa 12,6 tys. zł.

Ironią jest, że jedną z najgorzej opłacanych grup była ta odpowiedzialna za kwestie ekonomiczno-finansowe. Dostawali oni średnio 5,6 tys. zł.

O zarobkach Kurskiego i Staneckiego pisaliśmy już w kwietniu. Informowaliśmy wtedy, że sumy nie obejmują dodatków – a więc nagród, premii, innego rodzaju umów czy pieniędzy za nieprzyjmowanie zleceń od konkurencji.

Rekompensata dla TVP
Na 1,26 mld złotych rekompensaty z tytułu utraconych w latach 2018-2019 wpływów z opłat abonamentowych aż 1,12 miliarda złotych miało trafić do telewizji publicznej. Polskie Radio – licząc z ośrodkami regionalnymi – musiało się zadowolić nieco ponad jedną dziesiątą tej kwoty, w sumie 132,7 mln zł.


Rekompensaty przysługują mediom publicznym ze względu na to, że niektóre grupy społeczne zostały zwolnione z abonamentu. Decyzję o takim podziale środków podejmuje zaś Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Bill Gates jest niemożliwy! Żeby nakarmić świat, hakuje... proces fotosyntezy
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Polski start-up wziął się za sprzedaż mieszkań. Udowodnili, że można to zrobić w tydzień
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera