TVP ujawnia zarobki, pensje dyrektorów mocno w górę. Wiemy, ile zarobił Kurski

Kurski i Stanecki dostali łącznie prawie 812 tys. zł. w 2018 roku.
Kurski i Stanecki dostali łącznie prawie 812 tys. zł. w 2018 roku. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Raport finansowy Telewizji Polskiej dotyczący zarobków ukazuje, ile zarabiają pracownicy na poszczególnych stanowiskach. Widać w nim, że pensje dyrektorów i doradców zarządu poszły mocno w górę.


Członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł – piszą Wirtualnemedia.pl. Z raportu wynika, że w 2018 roku, dyrektorzy TVP i ich zastępcy zarabiali średnio 21,8 tys. zł brutto miesięcznie, z kolei doradcy zarządu dostali średnio po 20,8 tys. zł na głowę.

Roczne zarobki Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego wzrosły w ciągu dwóch lat o ponad 100 tys. zł na głowę.

Wyraźnie mniej zarabiali dziennikarze
Korespondenci zagraniczni zarabiali najwięcej, bo 17,2 tys. zł brutto. Ci honoraryjni dostawali 12,2 tys. zł, a motywacyjni 7,5 tys. zł. Sporo dostało się także realizatorom. Grupa odpowiedzialna za audycje tv dostawała 16,8 tys. zł, a realizacja telewizyjna i filmowa 12,6 tys. zł.

Ironią jest, że jedną z najgorzej opłacanych grup była ta odpowiedzialna za kwestie ekonomiczno-finansowe. Dostawali oni średnio 5,6 tys. zł.

O zarobkach Kurskiego i Staneckiego pisaliśmy już w kwietniu. Informowaliśmy wtedy, że sumy nie obejmują dodatków – a więc nagród, premii, innego rodzaju umów czy pieniędzy za nieprzyjmowanie zleceń od konkurencji.

Rekompensata dla TVP
Na 1,26 mld złotych rekompensaty z tytułu utraconych w latach 2018-2019 wpływów z opłat abonamentowych aż 1,12 miliarda złotych miało trafić do telewizji publicznej. Polskie Radio – licząc z ośrodkami regionalnymi – musiało się zadowolić nieco ponad jedną dziesiątą tej kwoty, w sumie 132,7 mln zł.


Rekompensaty przysługują mediom publicznym ze względu na to, że niektóre grupy społeczne zostały zwolnione z abonamentu. Decyzję o takim podziale środków podejmuje zaś Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.