Zagraniczna ekspansja polskich start-upów. Klaster LTPP oferuje nawet 350 tys. zł dotacji

Projekt AKE pozwoli polskim startupom na ekspansję za granicą.
Projekt AKE pozwoli polskim startupom na ekspansję za granicą. fot . Bartosz Banka / Agencja Gazeta
Misją klastra jest tworzenie i rozwój pomorskiego multimodalnego węzła logistycznego, położonego na szlaku korytarza Północ-Południe. Teraz chcą pomóc polskim startupom w ekspansji na kluczowe rynki zagraniczne.


Projekt nosi nazwę AKE (Akcelereator Eksportu) i jest realizowany w latach 2019-2020 przez Klaster Logistyczno Transportowy ‘Północ – Południe’ – organizację zrzeszającą przedsiębiorców, naukowców oraz samorządy lokalne, posiadającą status Kluczowego Klastra Krajowego.

Celem, jaki postawiła sobie organizacja, jest profesjonalna internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw. Ich oferty mają zostać wprowadzone na kluczowe rynki zagraniczne.

W ramach projektu oferują zwrot wydatków za podróże, rezerwację miejsc wystawowych, wsparcie w organizacji stoiska wystawowego, reklamy w mediach targowych, transport i ubezpieczenia osób i eksponatów oraz udział w seminariach, kongresach i konferencjach o charakterze międzynarodowym.

Startupy, które chcą przystąpić do projektu muszą przede wszystkim zostać członkiem Klastra Logistyczno Transportowego ‘Północ – Południe. Firmy muszą podpisać umowę uczestnictwa w projekcie oraz wykazać osiągnięcie określonych wskaźników. Nie mogą także przekroczyć pomocy de minimis.

Start-upy z całej Polski posiadające innowacyjne pomysły na ekspansję zagraniczną, mogą błyskawicznie otrzymać do 350 tys. PLN dotacji bezzwrotnej de minimis, na promocję eksportu i aktywność międzynarodową w ramach projektu Klastra Logistyczno-Transportowego Północ Południe p.t :"AKCELERATOR EKSPORTU" Wysokość refinansowania kosztów wyjazdów zagranicę i udziału w wybranych przez przedsiębiorcę targach oraz konferencjach wynosi do 70%. Zgłoszenia można nadsyłać na mail: klasterlogtrans@gmail.com Informacji szczegółowych udzieli Sekretariat Klastra LTPP - Marcin Wozbonowicz tel.780 094 481

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.