Zagraniczna ekspansja polskich start-upów. Klaster LTPP oferuje nawet 350 tys. zł dotacji

Projekt AKE pozwoli polskim startupom na ekspansję za granicą.
Projekt AKE pozwoli polskim startupom na ekspansję za granicą. fot . Bartosz Banka / Agencja Gazeta
Misją klastra jest tworzenie i rozwój pomorskiego multimodalnego węzła logistycznego, położonego na szlaku korytarza Północ-Południe. Teraz chcą pomóc polskim startupom w ekspansji na kluczowe rynki zagraniczne.


Projekt nosi nazwę AKE (Akcelereator Eksportu) i jest realizowany w latach 2019-2020 przez Klaster Logistyczno Transportowy ‘Północ – Południe’ – organizację zrzeszającą przedsiębiorców, naukowców oraz samorządy lokalne, posiadającą status Kluczowego Klastra Krajowego.

Celem, jaki postawiła sobie organizacja, jest profesjonalna internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw. Ich oferty mają zostać wprowadzone na kluczowe rynki zagraniczne.

W ramach projektu oferują zwrot wydatków za podróże, rezerwację miejsc wystawowych, wsparcie w organizacji stoiska wystawowego, reklamy w mediach targowych, transport i ubezpieczenia osób i eksponatów oraz udział w seminariach, kongresach i konferencjach o charakterze międzynarodowym.

Startupy, które chcą przystąpić do projektu muszą przede wszystkim zostać członkiem Klastra Logistyczno Transportowego ‘Północ – Południe. Firmy muszą podpisać umowę uczestnictwa w projekcie oraz wykazać osiągnięcie określonych wskaźników. Nie mogą także przekroczyć pomocy de minimis.

Start-upy z całej Polski posiadające innowacyjne pomysły na ekspansję zagraniczną, mogą błyskawicznie otrzymać do 350 tys. PLN dotacji bezzwrotnej de minimis, na promocję eksportu i aktywność międzynarodową w ramach projektu Klastra Logistyczno-Transportowego Północ Południe p.t :"AKCELERATOR EKSPORTU" Wysokość refinansowania kosztów wyjazdów zagranicę i udziału w wybranych przez przedsiębiorcę targach oraz konferencjach wynosi do 70%. Zgłoszenia można nadsyłać na mail: klasterlogtrans@gmail.com Informacji szczegółowych udzieli Sekretariat Klastra LTPP - Marcin Wozbonowicz tel.780 094 481

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0To nie może się udać. Do kraju wkracza hiszpański start-up, który chce robić Polakom pranie
0 0Ten start-up stworzył superpszczoły. Silniejsze, odporniejsze, lepsze
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta