Ważne wieści dla mieszkańców. Dostaną tylko 2 miesiące na skorzystanie z najlepszej bonifikaty

Mieszkańcy, którzy dostaną zaświadczenie pod koniec roku, mają tylko dwa miesiące na skorzystanie z najlepszej bonifikaty
Mieszkańcy, którzy dostaną zaświadczenie pod koniec roku, mają tylko dwa miesiące na skorzystanie z najlepszej bonifikaty 123rf.com
Wielu posiadających mieszkania Polaków wciąż nie dostało zaświadczenia o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. W końcu je otrzymają, lecz urzędnicy wydają je w takim tempie, że może to nastąpić dopiero pod koniec roku lub nawet w 2020 r. Mieszkańcy, których to czeka, muszą być czujni, bo będą mieć tylko dwa miesiące, by skorzystać z najatrakcyjniejszej bonifikaty.


Tylko dwa miesiące
Spośród 2,5 mln osób, które od 1 stycznia stały się właścicielami gruntów pod swoimi blokami, wnioski o przekształceniu z użytkowania wieczystego we własność, nie otrzymało jeszcze około 1,6 mln mieszkańców, jak podaje „Fakt”. W samej Warszawie wydano zaledwie 6,5 proc. wszystkich zaświadczeń, co oznacza, że ok 450 tys. Polaków wciąż nie otrzymało dokumentu.

Tymczasem, jak zauważa dziennik, dopóki mieszkaniec zaświadczenia nie ma, nie może wnieść opłaty przekształceniowej i tym samym skorzystać z najatrakcyjniejszej, maksymalnej bonifikaty. Szkoda stracić taką szansę, bowiem płatność „z góry” za 20 lat wiąże się z nawet 98 proc. ulgą.

Okazuje się jednak, że jeśli zaświadczenie o przekształceniu mieszkaniec dostanie 1 grudnia i później, na wniesienie opłaty z maksymalną ulgą będzie miał tylko dwa miesiące.

– Jeżeli zaświadczenie dostaniemy po 30 listopada br., a chcemy skorzystać z najwyższej bonifikaty, która obowiązuje w 2019 r., wówczas należy złożyć wniosek w terminie dwóch miesięcy od dnia otrzymania zaświadczenia. Po otrzymaniu informacji o wysokości opłaty, musimy wnieść opłatę w terminie dwóch miesięcy od dnia odebrania decyzji – informuje gazetę resort rozwoju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby