Samsung Galaxy Note 10 i Note 10 plus w polskich sklepach. Tak sprawdza się w akcji

Ekran w smartfonie Samsung Galaxy Note 10+ robi piorunujące wrażenie.
Ekran w smartfonie Samsung Galaxy Note 10+ robi piorunujące wrażenie. Fot. INNPoland
Sklepowa premiera Samsung Galaxy Note 10 już jutro, ale nam udało się sprawdzić cyfrowy notatnik dzisiaj. Trafiliśmy na briefing Samsunga, a tam mogliśmy poznać specyfikacje telefonu, jego cenę oraz nowości, których do tej pory nie było w żadnym telefonie.


Sklepowa premiera Samsung Galaxy Note 10 już jutro, ale nam udało się sprawdzić cyfrowy notatnik już dzisiaj. Trafiliśmy na briefing Samsunga, a tam mogliśmy poznać specyfikacje telefonu, jego cenę oraz nowości.

Muszę przyznać, że dawno żaden smartfon nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Warto zaznaczyć, że tym razem Samsung bardziej się postarał i 10 powinna zmieścić się nawet w mniejszej dłoni, ponieważ wyszła w dwóch rozmiarach.

Design Galaxy Note10 i Note 10+
Mniejszy ma wyświetlacz 6,3” i można by pomyśleć, że to przecież spory telefon, jednak niemal nieobecne ramki sprawiają, że jest on bardzo zgrabny. Z kolei jeżeli ktoś ma koszykarskie dłonie, to może wybrać wersję z wyświetlaczem 6.8” oznaczoną dodatkowo plusem.


W Note10 oprócz standardowych kolorów można wybrać także czerwień i róż. Z kolei Note10+ dostępny jest także w kolorze szafirowym.

Przez grubość 7,9 mm, co raczej lepiej nazwać cienkością, można odnieść wrażenie, że będzie on giętki, a nawet łatwy do złamania. Nic bardziej mylnego – telefon jest naprawdę mocny, dzięki połączeniu polerowanego metalu i mocnego szkła Gorilla glass 6.A skoro o szkle mowa, to trzeba wspomnieć o ekranie. Jak już wiadomo ma on dwa rozmiary, jednak większy nie ustępuje mniejszemu. Wyświetlacz Dynamic AMOLED nie boi się ciemności ani światła i w każdych będzie wyświetlał obraz w doskonałej jakości. Co istotne, Samsung od samego początku był sceptycznie nastawiony do notcha, dlatego w nowym smartfonie zastosowano malutkie oczko w centralnej części góry ekranu.


Parametry Techniczne Galaxy Note10 i Note10+
Sercem telefonu jest procesor 7 nm. Note10+ ma 12 GB pamięci RAM, a wersja bez plusa ma 8 GB pamięci RAM. Obie wersje wyposażono standardowo w 256GB pamięci wewnętrznej, ale gdyby tego było mało to wersję z plusem można rozszerzyć o 1 TB dzięki MicroSD.

Do środka włożono baterię o mocy 4300 mAh (Note10+) i 3500 mAh (Note10). Producent zapewnia, że wystarczy na cały dzień pracy. Z kolei ładowanie zajmuje tylko pół godziny.


Cztery tylne aparaty w wersji z plusem i trzy w tej standardowej pozwalają na wykonywanie zdjęć, które nie ustępują lustrzankom. Ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 16 MP ma 123-stopniowe pole widzenia. Do mniejszych formatów można wykorzystać obiektywy o rozdzielczości 12 MP.

Rysik S Pen
Ostatnią, ale najbardziej wyróżniającą rzeczą w notatnikach Samsunga jest rysik S Pen. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby odtwarzać i pauzować wideo, robić zdjęcia lub nawigować po prezentacji. Dodatkowo dzięki gestom wykonywanym przy pomocy rysika, można sterować podstawowymi funkcjami telefonu.


Żyroskop znajdujący się w rysiku pozwala na wykonywanie horyzontalnych i wertykalnych gestów oraz poruszanie w prawo i lewo. Dzięki temu można np. zdalnie przewijać obrazy, zmieniać utwory, czy operować wideo na Netfixie. Przez to, że rysik posiada moduł bluetooth, musi mieć także zasilanie. Wystarczy 6 min, żeby mógł działać przez 11 godzin poza telefonem.

Cena Galaxy Note10 to 4149 zł, z kolei za opcję z plusem trzeba zapłacić 4799 zł.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby