Ile zapłacimy za powrót z wakacji? Analitycy zapowiadają spadek cen paliwa

Według prognoz ekspertów, cena popularnej 95-tki spadnie w ostatnim tygodniu wakacji poniżej 5 zł za litr.
Według prognoz ekspertów, cena popularnej 95-tki spadnie w ostatnim tygodniu wakacji poniżej 5 zł za litr. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Dobra wiadomość na zakończenie wakacji: według prognoz ekspertów, w ostatnim tygodniu sierpnia możemy oczekiwać spadku cen benzyny 95-oktanowa spadnie poniżej 5 zł za litr. Ceny benzyny i diesla na stacjach znalazły się na poziomach sprzed roku.


- Wprawdzie średnia ogólnopolska cena benzyny 95-oktanowej nie obniżyła się jeszcze do poziomu poniżej psychologicznej bariery 5 zł za litr, ale prognozy są tutaj optymistyczne.
Poniżej 5 zł za litr utrzymują się stale ceny oleju napędowego w mijającym tygodniu i tutaj również oczekiwać możemy utrzymywania się poziomu poniżej tej bariery - czytamy w komentarzu analityków z e-petrol.pl.

Według prognoz e-petrol, w nadchodzącym tygodniu cena benzyny Pb98 będzie wynosić 5,31-5,42 zł/l. W wielu miejscach koszt benzyny 95-oktanowej może natomiast zjechać po poziomu 4,99 zł/l - analitycy zaznaczają jednak, że póki co tak niska średnia potwierdziła się jedynie na Górnym Śląsku. Ceny oleju napędowego mają oscylować w przedziale 4,97-5,09 zł/l, zaś autogazu - 1,97-2,04 zł/l.

Ceny podobne jak rok temu
Z kolei BM Reflex zwraca uwagę, że ceny benzyny i diesla na stacjach są na poziomach sprzed roku. "W sumie od początku czerwca, od kiedy rozpoczęła się seria spadków cen na stacjach, benzyny i olej napędowy staniały o 16 – 19 gr za l. W przypadku autogazu korekta spadkowa trwa od początku maja i w tym okresie litr autogazu staniał o 27 gr za l" - czytamy w komentarzu.


Jeszcze w lipcu wyglądało na to, że powroty z wakacji będą droższe. Równocześnie jednak eksperci ostrzegają, żeby do spadku cen się nie przyzwyczajać: - Na rynku hurtowym w mijającym tygodniu ceny paliw rosły. To może stanowić sygnał do wyhamowania spadków cen na stacjach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby