Hotel Roberta De Niro w Warszawie na ukończeniu. Kosztował 100 mln złotych

Nobu Warszawa. Robert De Niro otworzy wyjątkowy hotel i słynną restaurację
Nobu Warszawa. Robert De Niro otworzy wyjątkowy hotel i słynną restaurację mat. pras.
Już za kilka miesięcy Robert De Niro odwiedzi Warszawę, by otworzyć swój nowy hotel sieci Nobu. Nie jest on tylko twarzą przedsięwzięcia - markę restauracji i hoteli rozwija ze wspólnikami już od ponad 30 lat.


W pierwszej połowie 2020 roku otwarty zostanie pierwszy w Polsce hotel Nobu, marki znanej z lifestylowych hoteli i oryginalnych restauracji. Powstała po spotkaniu Roberta De Niro z szefem kuchni Nobu Matsuhisą w jego japońskiej restauracji w Los Angeles. Do spółki dołączył producent filmowy Meir Teper. Firma rozwija się od lat 80. 76-letni De Niro zapowiedział, że będzie na otwarciu warszawskiego hotelu.


Restauracja i hotel Nobu (oczywiście pięciogwiazdkowy) w Warszawie pojawi się w miejscu dotychczasowego Hotelu Rialto (ul. Wilcza 73), który jest właśnie rozbudowany. Prace są już bardzo zaawansowane, a budynek kompletnie zmienił swoje oblicze. Pierwsi goście restauracji i Hotelu Nobu w Warszawie będą mogli odwiedzić to miejsce w pierwszej połowie 2020 roku. Cały projekt będzie kosztować 100 milionów złotych. Nowe miejsce otworzy sam Robert De Niro oraz uznany szef kuchni - Nobu Matsuhisą i z producentem filmowym Meirem Teperem.


Co czeka w hotelu?
Obiekt zaoferuje gościom 120 pokoi, sale konferencyjne, strefę fitness i japońsko-peruwiańską kuchnię fusion. Obecnie, blisko 40 restauracji Nobu na 5 kontynentach jest odwiedzane przez 3 miliony gości rocznie. Nad projektem hotelu i restauracji współpracowały polska pracownia architektoniczna Medusa Group oraz amerykańska PCH.


- Początek 2019 roku i najnowszy hotel w Europie, to jednocześnie rozpoczęcie ekscytującej współpracy z naszymi partnerami. Z dumą włączamy Nobu Hotel Warsaw do coraz większej rodziny Hoteli i Restauracji Nobu. W naszym portfolio mamy już 17 hoteli, co jest zgodne ze strategią kreowania własnej, wyjątkowej oferty. Jednocześnie pozostajemy wierni naszej marce i lojalni wobec wszystkich klientów Nobu – powiedział Trevor Horwell, Prezes Nobu Hotels.

Będzie to pierwsze od dawna otwarcie hotelu znanej marki w Warszawie. Na podbój tego rynku szykują się także kościelni hierarchowie: planują postawić w stolicy 170-metrowy wieżowiec. Wiadomo, że znajdzie się w nim miejsce na luksusowy hotel.

– W budynku powstanie wysokiej klasy hotel, myślę, że najlepszy hotel w Warszawie, który będzie znakiem rozpoznawczym tego miejsca. – mówi dla propertynews.pl Krzysztof Tyszkiewicz, wiceprezes zarządu BBI Development SA.

Roma Tower będzie mierzyć 170 metrów wysokości i zapewni łącznie ponad 55 tys. m kw. powierzchni biurowej. Budynek będzie miał charakterystyczną formę dwóch bliźniaczych wież połączonych niemal do samego szczytu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę