Hotel Roberta De Niro w Warszawie na ukończeniu. Kosztował 100 mln złotych

Nobu Warszawa. Robert De Niro otworzy wyjątkowy hotel i słynną restaurację
Nobu Warszawa. Robert De Niro otworzy wyjątkowy hotel i słynną restaurację mat. pras.
Już za kilka miesięcy Robert De Niro odwiedzi Warszawę, by otworzyć swój nowy hotel sieci Nobu. Nie jest on tylko twarzą przedsięwzięcia - markę restauracji i hoteli rozwija ze wspólnikami już od ponad 30 lat.


W pierwszej połowie 2020 roku otwarty zostanie pierwszy w Polsce hotel Nobu, marki znanej z lifestylowych hoteli i oryginalnych restauracji. Powstała po spotkaniu Roberta De Niro z szefem kuchni Nobu Matsuhisą w jego japońskiej restauracji w Los Angeles. Do spółki dołączył producent filmowy Meir Teper. Firma rozwija się od lat 80. 76-letni De Niro zapowiedział, że będzie na otwarciu warszawskiego hotelu.


Restauracja i hotel Nobu (oczywiście pięciogwiazdkowy) w Warszawie pojawi się w miejscu dotychczasowego Hotelu Rialto (ul. Wilcza 73), który jest właśnie rozbudowany. Prace są już bardzo zaawansowane, a budynek kompletnie zmienił swoje oblicze. Pierwsi goście restauracji i Hotelu Nobu w Warszawie będą mogli odwiedzić to miejsce w pierwszej połowie 2020 roku. Cały projekt będzie kosztować 100 milionów złotych. Nowe miejsce otworzy sam Robert De Niro oraz uznany szef kuchni - Nobu Matsuhisą i z producentem filmowym Meirem Teperem.


Co czeka w hotelu?
Obiekt zaoferuje gościom 120 pokoi, sale konferencyjne, strefę fitness i japońsko-peruwiańską kuchnię fusion. Obecnie, blisko 40 restauracji Nobu na 5 kontynentach jest odwiedzane przez 3 miliony gości rocznie. Nad projektem hotelu i restauracji współpracowały polska pracownia architektoniczna Medusa Group oraz amerykańska PCH.


- Początek 2019 roku i najnowszy hotel w Europie, to jednocześnie rozpoczęcie ekscytującej współpracy z naszymi partnerami. Z dumą włączamy Nobu Hotel Warsaw do coraz większej rodziny Hoteli i Restauracji Nobu. W naszym portfolio mamy już 17 hoteli, co jest zgodne ze strategią kreowania własnej, wyjątkowej oferty. Jednocześnie pozostajemy wierni naszej marce i lojalni wobec wszystkich klientów Nobu – powiedział Trevor Horwell, Prezes Nobu Hotels.

Będzie to pierwsze od dawna otwarcie hotelu znanej marki w Warszawie. Na podbój tego rynku szykują się także kościelni hierarchowie: planują postawić w stolicy 170-metrowy wieżowiec. Wiadomo, że znajdzie się w nim miejsce na luksusowy hotel.

– W budynku powstanie wysokiej klasy hotel, myślę, że najlepszy hotel w Warszawie, który będzie znakiem rozpoznawczym tego miejsca. – mówi dla propertynews.pl Krzysztof Tyszkiewicz, wiceprezes zarządu BBI Development SA.

Roma Tower będzie mierzyć 170 metrów wysokości i zapewni łącznie ponad 55 tys. m kw. powierzchni biurowej. Budynek będzie miał charakterystyczną formę dwóch bliźniaczych wież połączonych niemal do samego szczytu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła