Przeciętna rodzina według PiS: on jest wiceprezesem banku a premier wpada do nich na kawę i ciasto

Ciekawym akcentem na konwencji PiS był występ „pani Magdy i pana Roberta Piskorzów wraz z dziećmi z podwarszawskiego Otwocka”. Robert Piskorz jest wiceprezesem Banku Spółdzielczego w Otwocku.
Ciekawym akcentem na konwencji PiS był występ „pani Magdy i pana Roberta Piskorzów wraz z dziećmi z podwarszawskiego Otwocka”. Robert Piskorz jest wiceprezesem Banku Spółdzielczego w Otwocku. Twitter.com/pisorgpl
Bez 500+ nie daliby rady kupić domu z ogródkiem i wyjechać na wakacje – taki wniosek można było wysnuć ze słów pana Roberta, który z żoną i dziećmi wystąpił na konwencji PiS jako typowa polska rodzina. Nikt nie powiedział, że pan Robert jest wiceprezesem banku w Otwocku.


Na wyborczej konwencji PiS w Lublinie wystąpiła pewna rodzina. Miała ona symbolizować dobrobyt, jaki zapanował w Polsce dzięki rządom tej partii.

– My i nasza rodzina również odczuwamy te zmiany. Mamy gwarancję bezpieczeństwa finansowego. Dzięki programowi 500 plus mogliśmy podjąć decyzję o zakupie domu – mówił zgromadzonym sympatykom PiS w sile 5000 osób Robert Piskorz. Wraz z żoną i czwórką dzieci zachwalał rządy tej partii.


Wyraził także wdzięczność za program 300 plus dla uczących się dzieci, mówił również o tym, że dzięki programom socjalnym jego rodzinę stać na wycieczki.

– Po prostu stać nas na więcej. Wierzymy, jeśli rodzina jako najmniejsza komórka społeczna będzie miała szansę rozwoju, rozwijać się będzie również ojczyzna – dodał Robert Piskorz i podziękował prezesowi PiS i premierowi.

– Popieram PiS, gdyż kieruję się wartościami, które wspierają polską, tradycyjną rodzinę – dodał ojciec rodziny.

Przy okazji okazało się, że Robert Piskorz jest wiceprezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Otwocku. Według sprawozdania finansowego za 2018 rok bank na wynagrodzenia dla trzyosobowego zarządu wydał w 2018 roku prawie 350 tysięcy złotych. Uśredniając - ponad 116 tysięcy rocznie na osobę, czyli ok. 9,7 tysiąca miesięcznie.


Mieli już premiera na kawie
Wielu dziennikarzy przypomniało sobie też o rodzinie, jaką w Otwocku odwiedził z kamerami premier Mateusz Morawiecki. Okazało się, że z pewnością zna on państwa Piskorzów, bo był u nich na kawie.

21 sierpnia premier nawiedził kilka mazowieckich miast, w tym właśnie Otwock. Wraz z Barbarą Borys-Szopą i Elżbietą Rafalską, obecną i byłą minister rodziny zawitał do rodziny państwa Piskorzów, którzy byli idealni do zilustrowania sukcesu programu 500 +. Wizytę opisał portal Linia Otwocka. Na jego łamach przytoczono wypowiedź Magdaleny Piskorz, która opowiadała jak to premier zjadł ciasto i wypił kawę i o co pytał dzieci.

– Był spory stres, ale samo spotkanie przebiegło bardzo miło. Podałam ciasto, kawę i herbatę oraz napoje. Premier pytał przede wszystkim dzieci; o szkołę, zainteresowania, wakacje, wspólne spędzanie czasu. Przywieziono też dla nich prezenty. Wcześniej ktoś z biura premiera robił nawet wywiad, pytał o wiek dzieci i zainteresowania, ale i tak wszystkie dostały w końcu głównie przybory szkolne – mówiła Magdalena Piskorz.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę