PiS obiecuje technologiczną rewolucję. Takich rozwiązań nie zaproponowała żadna partia

PiS w swoim programie wyborczym przedstawia propozycje, które zrewolucjonizują Polskę.
PiS w swoim programie wyborczym przedstawia propozycje, które zrewolucjonizują Polskę. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Zbliżające się wybory sprawiają, że partie prześcigają się w kolejnych obietnicach. Teraz PiS zamierza zamienić Polskę w kraj technologiczny. Partia w swoim programi wyborczym przedstawiła, jak chce tego dokonać.


Program wyborczy pod kątem obietnic technologicznych prześwietlił portal Instalki.pl. Jako pierwsze została wskazana propozycja doprowadzenia światłowodu do każdego budynku w Polsce.

– Naszym zadaniem jest doprowadzenie światłowodu do każdego budynku w Polsce. Dzięki utworzeniu Funduszu Szerokopasmowego możliwe będzie np. dofinansowanie budowy i rozwoju sieci telekomunikacyjnych. To podstawa tworzenia infrastruktury przyszłości i nowoczesnej gospodarki – czytamy w programie.


Żeby internet jeszcze lepiej hulał, partia chce tworzyć nowe punkty z bezpłatnym Wi-Fi. Na 93 stronie programu znajduje się informacja o 19 tysiącach nowych punktów w parkach, skwerach, dworcach, domach kultury i bibliotekach.

Kolejna propozycja to rozwój infrastruktury 5G. Na 94 stronie programu zapisano, że standard ma być dostępny w większość polskich miast do 2023 roku. W pierwszych dwóch wystartuje w 2020 roku.

Dodatkowo PiS chce stworzyć nową instytucję – Centrum Gier Wideo. – Kolejnym planowanym działaniem będzie utworzenie Centrum Gier Wideo, które przyczyni się do umacniania pozytywnego wizerunku polskiej branży gier wideo jako prężnie rozwijającej się gałęzi gospodarki i kultury – zapewnia partia.


Ustawa o wsparciu produkcji gier komputerowych promujących polską kulturę
Ta ostatnio propozycja zapewne odnosi się do kwestii ulgi podatkowej za patriotyzm dla twórców gier. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), zapewnia, że to nadal priorytet. Obecnie trwają prace analityczno-legislacyjne w związku ze zgłoszonymi uwagami.


Przedłożenie projektu ustawy zaplanowano na czwarty kwartał, natomiast wejście w życie na początek 2020 r.

MKiDN indywidualnie rozpatrzy to, czy gra kwalifikuje się na ulgę podatkową. W teście kulturowym będą brane pod uwagę takie aspekty jak miejsce akcji, bohaterowie, elementy dziedzictwa kulturowego itp.

Pozytywny wizerunek Polski na świecie
Pierwszy raz o tej niecodziennej ustawie pisaliśmy rok temu. Informowaliśmy wtedy, że na tej operacji studia mogłyby zyskać zwrot kosztów nawet o 19 proc. wyższy niż przy dotychczasowych rozliczeniach z fiskusem. Im większa skala przedsięwzięcia, tym większe ostateczne korzyści.

Pomysł nie jest wyjątkowo oryginalny, bo podobnych ulg można się doszukać w niektórych krajach zachodnich: we Francji nazywa się to Crédit d’impôt jeu vidéo, w Wielkiej Brytanii – Video Games Tax Relief.

Resort liczy, że obietnica ulg podatkowych może uruchomić kreatywność deweloperów w ponad trzystu polskich firmach, które dziś zajmują się tworzeniem gier komputerowych lub wideo.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)