Wytrzyma dwa tygodnie bez ładowania. Ruszyła przedsprzedaż komórki dla eko freaków

Mudita Pure to minimalistyczny telefon komórkowy klasy premium.
Mudita Pure to minimalistyczny telefon komórkowy klasy premium. Fot. Mudita
Może się wydawać, że w świecie nowych technologii i prześciganiu się w kolejnych innowacjach nie ma miejsca na klasyczne komórki. To błąd - próbuje udowodnić pierwszy polski minimalistyczny telefon, który ma na celu poprawę jakości życia we współczesnym świecie.


Mudita Pure jest nowoczesnym telefonem komórkowym klasy premium dla osób, które cenią sobie zdrowie. Został on wyposażony w przyjazny dla oczu ekran E Ink znany z czytników ebooków. Dzięki zastosowaniu specjalnej anteny ma on bardzo niską wartość współczynnika absorpcji promieniowania elektromagnetycznego (SAR).


Mudita Pure ma na celu ograniczenie rozproszenia uwagi
Komórka ma kompletnie redukować czynniki rozpraszające uwagę. Dlatego nie ma w niej zbędnych aplikacji, gier, dostępu do portali społecznościowych i przeglądarki internetowej. Dodatkowo ma ona specjalny timer odliczający czas podczas medytacji.


Natomiast w telefonie nie zabrakło odtwarzacza muzyki, która zdaniem producenta doskonale urozmaica czas podczas sesji jogi czy medytacji. Komórka ma także wbudowany głośnik o mocy 1W.

Klasyczna komórka na miarę XXI wieku
Mudita Pure jest wyposażony w najnowszy wielopasmowy globalny moduł GSM, który umożliwia rozmowy podczas podróżowania w dowolnym miejscu na świecie. Działa w ponad 180 krajach na 7 kontynentach. Jest to wyjątkowa funkcja, szczególnie w przypadku klasycznego telefonu.


To, w czym telefon przewyższa dzisiejsze smartfony, to przede wszystkim bateria, która może wytrzymać nawet dwa tygodnie w trybie czuwania.

Właśnie ruszyła przedsprzedaż. Telefon można zakupić na platformie Kickstarter.

Twórcy zależało na zrównoważonym życiu we współczesnym świecie
Pomysłodawcą tej minimalistycznej komórki jest Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu i człowiek współodpowiedzialny za światowy sukces Wiedźmina. Bliski związek z technologią zainspirował go do stworzenia urządzenia, które zapewni równowagę w życiu codziennym. Opowiedział nam o nim ze szczegółami w interaktywnym wywiadzie.


– Każdego dnia jesteśmy przeładowani informacjami i coraz trudniej jest nam znaleźć wewnętrzny spokój. Jako zespół Mudity wierzymy, że wspaniałe rzeczy dzieją się, gdy jesteśmy w pełni obecni. Ponieważ duże firmy technologiczne dążą do pozyskania jak największej naszej uwagi, naruszają naszą prywatność, zachęcają do jak najdłuższego korzystania z ich urządzeń lub platform, Mudita chce zrobić coś odwrotnego. Poprzez edukację i tworzenie nowych rozwiązań chcemy pomagać ludziom w budowaniu bardziej zrównoważonych relacji z technologią – wyjaśnia Michał Kiciński.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)