Spotkania w korpo zabijają produktywność. Znany miliarder: to dlatego na nie nie chodzę

Spotkania w korporacjach potrafią przeciągać się w nieskończoność. Według miliarderów taka forma pracy jest zwyczajnie nieefektywna
Spotkania w korporacjach potrafią przeciągać się w nieskończoność. Według miliarderów taka forma pracy jest zwyczajnie nieefektywna 123rf.com
Mark Cuban jest właścicielem amerykańskiego klubu koszykarskiego Dallas Mavericks i jednym z sędziów w programie telewizyjnym o biznesie „Shark Thank”, a jednocześnie znanym w Stanach Zjednoczonych miliarderem. Cuban ceni wydajność i, jak twierdzi, właśnie z tego powodu trudno go znaleźć w sali konferencyjnym na spotkaniu w pracy.


Spotkania obniżają wydajność
Według Cubana, którego cytuje portal CNBC, spotkania w pracy zabijają produktywność, ponieważ połowę czasu marnuje się na rozmawianie „o tych wszystkich bzdurach, które nie mają nic wspólnego z wykonywaniem pracy”. Według miliardera meetingi lubią wyłącznie ludzie, którzy lubią mówić o swoich dzieciach oraz ci, którzy na spotkania przynoszą pączki.

Mark Cuban jest przekonany, że wszystkie sprawy, które omawiane są na korporacyjnych spotkaniach, można wykonać za pośrednictwem poczty e-mail. Nie dość, że jest bardziej konkretna, mniej czasochłonna i nie burzy harmonogramu dnia, to dodatkowo papier ma pamięć i pozwala zachowywać pocztę nawet sprzed wielu lat.

Jak zawuaża portal, Cuban to niejedyny miliarder, który unika spotkań. Ich fanem nie jest również Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX. „Nadmierne spotkania są zarazą wielkich firm i prawie zawsze z czasem ich jakość się pogarsza” – pisał w liście do swoich pracowników w 2018 roku.


Nietrafiony openspace
Nie tylko przeciągające się w nieskończoność spotkania obniżają wydajność pracowników. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, wyjątkowo nietrafionym korporacyjnym pomysłem okazały się rownież otwarte przestrzenie w biurach, tzw. openspace. Zdaniem wielu naukowców, m.in. harvardzkich, zamiast ułatwiać współpracę, tylko ją pogarszają.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)