Nareszcie! Znamy datę premiery PlayStation 5, duże zmiany w padach

PlayStation 5 trafi do sprzedaży pod koniec 2020 roku. Sony ujawnia pierwszy szczegóły, duże zmiany czekają pady DualShock - np. podczas grania poczujemy opór klawisza, naciągając cięciwę.
PlayStation 5 trafi do sprzedaży pod koniec 2020 roku. Sony ujawnia pierwszy szczegóły, duże zmiany czekają pady DualShock - np. podczas grania poczujemy opór klawisza, naciągając cięciwę. Fot. 123rf.com
Pod koniec 2020 roku do sprzedaży trafi PlayStation 5, nowa konsola firmy Sony. Co ważne, źródłem tych informacji jest oficjalny komunikat, a nie branżowe plotki i domysły. Podano też pierwsze szczegóły na temat nowego kontrolera.


Data premiery PlayStation 5
– Gdy ogłosiliśmy naszą nową generację konsol w kwietniu 2019 roku, widzieliśmy jak wiele ekscytacji i zainteresowania wywołaliśmy wśród fanów gier. Dzisiaj z dumą mogę ogłosić, że nasza nowa konsola PlayStation 5 trafi do was pod koniec 2020 roku – chwali się Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment Europe na oficjalnym blogu PlayStation.Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących konsoli ani gier, które mają się na nią pojawić. W najbliższym czasie Sony będzie jeszcze promować nadchodzące hity na PlayStation 4, m.in. The Last of Us Part II i Death Stranding. Ważną premierą będzie też polski Cyberpunk 2077, o którym niedawno pisaliśmy w INNPoland.pl.

Nowe funkcje kontrolera PlayStation 5
Z wcześniejszych wypowiedzi wiemy jednak, że PS5 będzie obsługiwać gogle PlayStation VR, stworzone z myślą o PlayStation 4. Dziś potwierdzono natomiast zmiany w kontrolerze. Pierwsza to wprowadzenie tzw. dotykowej informacji zwrotnej. Innymi słowy będziemy "czuć" w rękach, gdy nasza postać zrobi wślizg albo auto walnie w ścianę, w znacznie większym stopniu, niż przy znanych dotąd, standardowych wibracjach.


Druga nowość to tzw. wyzwalacze adaptacyjne. Wbudowano je w przyciski spustowe (L2, R2) i dzięki nim np. poczujemy opór podczas wyciągania łuku i strzały.

We wspomnianym komunikacie nie ma póki co mowy o cenie konsoli. Nie wiemy też, czy wspomniana data dotyczy premiery na całym świecie, czy może sprzęt trafi do sprzedaży w wybranych krajach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)