Reklama.
Tak się kara „pomysłowość” w czasie epidemii
Informacja o nietypowej konstrukcji w Biedronce, czyli kasie na wózku, nie mogła się nie wydać. Zdjęcia przedstawiające „pomysłowość” dyskontu szybko obiegły sieć. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. 5 kwietnia ktoś zgłosił sprawę do poznańskiego Snepidu. Wszczęto kontrolę.– Dostawienie kolejnej kasy mobilnej miało na celu umożliwienie wpuszczania większej liczby osób, o czym świadczyła zamieszczona na drzwiach wejściowych do obiektu kartka informująca, iż na terenie sklepu może jednocześnie przebywać 21 osób – przytacza wypowiedź Cyryli Staszewskiej, rzeczniczki prasowej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu, portal ePoznan.pl.
Sanepid uznał, że takie rozwiązanie niesie ze sobą ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19. Uznał, że takie działanie zagraża zdrowiu i życiu społeczeństwa, za co nałożył na sklep 30 tys. zł kary.
Ograniczenie liczby klientów w sklepach
Pomysł na dostawienie mobilnej kasy to efekt obostrzeń, które dwa tygodnie temu wprowadziła Kancelaria Premiera. Zadecydowała ona, że w sklepach może przebywać max. 3 osoby na kasę. Co to oznacza? Jeśli więc w Biedronce jest pięć kas, to jednocześnie w sklepie może przebywać 15 osób. Obostrzenia to odnosi się także do okienek na poczcie czy stoisk na targach.
W ramach tych ograniczeń wprowadzono też specjalne godziny dla seniorów. Między 10.00 a 12.00 tylko osoby 65+ mogą robić zakupy w sklepach. Podobne rozwiązania – o czym już pisaliśmy – wprowadzono na Islandii. A na polskim podwórku, jeszcze przed wdrożeniem odgórnych restrykcji, działania w tym kierunku wdrożyła Biedronka i Tesco.