Z perspektywy biznesu stwarza to duże ryzyko, zwłaszcza gdy za pośrednictwem takiej niepoprawnie zabezpieczonej sieci przesyłane są newralgiczne dane firmowe. W przypadku „wycieku” lub utraty np. danych osobowych, finansowych czy projektowych możemy popaść w nie lada tarapaty z powodu „dziurawej” sieci home office.
Szybko, szybciej…
Druga kwestia to wydajność sieci. Nie każdy ma w domu światłowód, który jest w stanie jednocześnie zaspokoić internetowe potrzeby pracujących zdalnie i e-uczniów. Typowe routery domowe różnie znoszą, delikatnie mówiąc, ciągłą pracę przez 10-12 godzin codziennie, nie mówiąc już o stałej komunikacji z urządzeniami, których liczba potrafi przekraczać nawet 10. Dlatego w wielu „przemeblowanych” na home office domach restart staje się coraz częstszym zjawiskiem. Kiepska jakość połączenia w trakcie wideokonferencji z klientem czy długotrwałe wysyłanie dużych plików to kolejne problemy, z którymi mogą borykać się twoi pracownicy.
Co robić? Jak pracować?
Parafrazując klasyka, warto zadać sobie pytania – co robić, jak pracować w takiej sytuacji? Jeśli chciałbyś podnieść komfort pracy, a zarazem wzmocnić ochronę firmowych danych „krążących” po prywatnej sieci, możesz zainwestować w dedykowane dla biznesu rozwiązania sieciowe. Niektóre z nich oferują zaawansowane możliwości w cenach porównywalnych ze sprzętem dedykowanym zwykłym konsumentom. Dla mikro- oraz małych przedsiębiorców takim wsparciem będzie
Cisco Meraki Go, rodzina urządzeń i aplikacja do łatwego tworzenia bezpiecznej i wydajnej sieci.