Jak można tak mieszkać?! Właściciele pokazali, co lokatorzy potrafią zrobić z mieszkaniami
Marcin Długosz
28 lutego 2021, 12:34·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 28 lutego 2021, 12:34
Narzekacie na wysokie ceny wynajmu mieszkań i kaucji, które musicie wpłacać przed wprowadzeniem się? Możecie za to podziękować innym wynajmującym. Właściciele mieszkań pokazali, do jakiej ruiny lokatorzy potrafią doprowadzić wynajmowany lokal.
Reklama.
Swoimi przemyśleniami na ten temat podzielił się pan Krzysztof, członek jednej z facebookowych grup poświęconych wynajmowi mieszkań i pokojów we Wrocławiu. Właśnie wyprowadzili się od niego lokatorzy – którym w zaledwie 6 miesięcy udało się doprowadzić mieszkanie do ruiny.
"To nie było luksusowe, nowe mieszkanko. Standard raczej PRL, ale zadbane i przez ostatnie 5 lat mieszkały tam 3 miłe pary, które potem zwiększały metraż. Aż trafili się Janek i Ulka (którzy dzisiaj przeprowadzili się do kogoś na Traugutta - powodzenia), którzy lubią alkohol, imprezki, saunę, a nie lubią płacić i komorników" – opisuje swój przypadek pan Krzysztof.
Na potwierdzenie swoich słów właściciel pokazał zdjęcia zrobione po wyprowadzce problematycznych lokatorów. Widzimy na nich zagrzybione ściany i sufity, zniszczone meble i dosłownie zarośniętą brudem muszlę klozetową.
W komentarzach internauci podzielili się innymi mrożącymi krew w żyłach zdjęciami i filmikami pokazującymi, do jakiego stanu niektórzy potrafią doprowadzić cudzą własność. I wszyscy, którzy mieli choć raz do czynienia z taką sytuacją, zgadzają się co do jednej rzeczy: właśnie przez takie historie kolejni wynajmujący muszą ze swoich kieszeni wyjmować więcej pieniędzy na czynsz i kaucję – nikt bowiem dwa razy nie porwie się na wynajem bez odpowiedniego zabezpieczenia.
Jak zweryfikować lokatorów?
Nie da się ukryć, że wśród wynajmujących mieszkania krąży wiele opowieści o najemcach z piekła rodem. Ostatnimi czasy zaczęły pojawiać się nawet usługi pomagające w we wstępnej weryfikacji kandydatów do wynajmu mieszkań.
W INNPoland pisaliśmy o wprowadzeniu przez portal Otodom możliwości weryfikowania wiarygodności finansowej potencjalnych najemców.
Certyfikat Najemcy ma być potwierdzeniem tożsamości i wypłacalności najemcy w procesie online, podobnym do tego rodzaju certyfikatu stosowanego przez banki. Ma ono z jednej strony gwarantować poufność danych dla najemcy, a z drugiej dać wynajmującym narzędzia zwiększające bezpieczeństwo umowy.