Małgorzata Ohme rusza ze startupem. Tworzy psychologiczne "medium społecznościowe"
Redakcja INNPoland
20 kwietnia 2021, 07:32·3 minuty czytania
Publikacja artykułu: 20 kwietnia 2021, 07:32
Małgorzata Ohme pomoże Polakom w walce z negatywnym wpływem pandemii na ich zdrowie psychiczne. Ceniona psycholożka i promotorka zdrowia wraz z partnerami biznesowymi uruchamiają Mindgram - pierwszą w Polsce platformę kompleksowego wsparcia psychologicznego online. Właśnie pozyskali 8,5 miliona na jej rozwój w Europie.
Reklama.
Mindgram - aplikacja zdrowia psychicznego
W Polsce na zaburzenia psychiczne cierpi około 8 mln dorosłych Polek i Polaków. Co najmniej z jednym z nich zmaga się prawie co 4 osoba (23,4 proc.), a 1,5 miliona trafia co roku do szpitali psychiatrycznych.
Liczba ta rośnie ze względu na Covid. Według najnowszych badań u 1 na 3 ozdrowieńców w ciągu 6 miesięcy od zakażenia występują zmiany w psychice i układzie nerwowym, wywołujące lęk oraz zmiany nastroju. Po roku pandemii stres i wypalenie są tak uciążliwe, że aż 7 na 10 pracujących Polaków sięga po alkohol, używki i środki uspokajające. Sytuację pogarsza ograniczony dostęp do służby zdrowia.
Dlatego powstał Mindgram, pierwsza w Polsce platforma online i aplikacja, umożliwiająca kompleksową opiekę specjalistów - psychologów oraz trenerów profilaktyki zdrowia i rozwoju osobistego, skierowana do pracowników firm i ich rodzin.
Jego współzałożycielka, psycholożka, prezenterka telewizyjna i promotorka zdrowia psychicznego Małgorzata Ohme, chce w ten sposób pomóc w walce z negatywnymi psychicznymi konsekwencjami COVID-19 w Europie.
Użytkownicy Mindgram będą mieli do wyboru dziesiątki warsztatów grupowych, prowadzonych przez takich terapeutów, trenerów i coachów, jak Maciej Żylewicz, Aleksandra Potykanowicz, zespół psychologów Doroty Minty, i wielu innych. Dodatkowo także pakiety mindfulness, treningi relaksacyjne, medytacje i programy terapeutyczne.
„Pandemia to kryzys psychiczny, który przeżywamy wszyscy. Wygrana walka z koronawirusem i szczepienia nie będą niestety oznaczały, że nasze problemy się skończą. Będziemy przeżywać całe spektrum objawów podobnych do zespołu stresu pourazowego (PTSD), jak lęki, poczucie bezradności i problemy ze snem. Szkody psychospołeczne i ekonomiczne, jakie wyrządza pandemia, stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia w domu i w pracy” - mówi współzałożycielka Mindgram Małgorzata Ohme.
Jak działa Mindgram?
Mindgram to aplikacja i platforma online w modelu abonamentowym. Każdy pracownik firmy, która skorzysta z Mindgram, otrzymuje indywidualną opiekę psychologiczną według specjalnie przygotowanej metodologii opartej na dostępnej wiedzy medycznej i badaniach klinicznych m.in. z takich dziedzin jak psychologia pozytywna, psychoterapia systemowa czy terapia poznawczo-behawioralna.
Platforma zapewnia bezpieczny i poufny dostęp do całodobowej opieki terapeutycznej oraz coachingu na żądanie osobom zmagającym się m.in. ze stresem, z wypaleniem zawodowym oraz silnymi emocjami.
Pracodawcom pomaga wyjść naprzeciw potrzebom w zakresie zdrowia psychicznego ich pracowników oraz zwiększa konkurencyjność firmy na rynku. Zainteresowani współpracą z Mindgram są tacy klienci, jak UPC, Wakacje.pl, Packhelp, TUiR UNUM, Whites, 7N, 180heartbeats.
Czytaj także:
Reklama.
Małgorzata Ohme
Założycielka Mindgram
W pierwszej kolejności planujemy uruchomienie platformy i pomoc w Polsce oraz tych krajach Europy, gdzie dostęp do opieki psychologicznej jest najbardziej ograniczony lub trudno dostępny. Według danych Eurostat w Polsce mamy zaledwie 9 psychologów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie!