Reklama.
Złośliwe aplikacje na Androida
Jak czytamy w PC World, hakerzy pracują w pocie czoła dzień i noc nad nowymi wirusami na Androida. Mają one za zadanie przeniknąć w głąb systemu operacyjnego w celu wykradzenia naszych danych lub wykorzystania mocy obliczeniowej naszego urządzenia.Lista niebezpiecznych aplikacji:
CLEANit - aplikacja w teorii ma za zadanie czyścić urządzenie ze zbędnych plików. Niestety program potrzebuje sporych uprawnień i nachalnie reklamuje usługi, które mogą być szkodliwe dla urządzeń z Androidem.
UC Browser - popularna przeglądarka internetowa stworzona przez Alibabę. Analitycy przekazują, że nie chroni ona odpowiednio transmisji danych i naraża użytkowników na kradzież danych osobowych. Informacje są też czasami przesyłane bez jakiegokolwiek szyfrowania.
Virus Cleaner – Antivirus Free & Phone Cleaner - program ten ma ponad 14 milionów pobrań, jednak w praktyce wcale nie jest antywirusem, a adware z mnóstwem reklam
Clubhouse - aplikacja, która dostępna jest tylko i wyłącznie na iOS pojawiła się na Androida. Niestety, jest to najnowszy produkt hakerów - groźny trojan o nazwie BlackRock. Hakerzy mieli pokusić się nawet o stworzenie niemalże identycznej strony internetowej. Jedyne różnice to logo Sklepu Play zamiast App Store oraz końcówka .mobi na fałszywej stronie zamiast .com na prawdziwej witrynie Clubhouse.
SHAREit - to popularny program na Androida, którego funkcjonalność można porównać do AirDrop od Apple. Niestety oprogramowanie w wersji na Androida umożliwia wykradanie danych użytkowników.
FlixOnline - obiecywało dostęp do darmowych serwisów streamingowych VOD i podszywało się pod Netflixa. Niestety, aplikacja wyłudzała od użytkowników dane do kart płatniczych. Google już zareagowało i usunęło aplikację ze Sklepu Play. Wcześniej złapać się dało jednak około 500 osób.
Pełna lista groźnych aplikacji znajduje się TUTAJ.
Hibernowanie nieużywanych aplikacji
Jak podaje telepolis.pl, w Androidzie 12 pojawi się nowe usprawnienie – nieużywane przez 2 miesiące aplikacje będą hibernowane. Dodatkowo, z pamięci urządzenia zostaną usunięte tymczasowe pliki, jakie zapisała dana aplikacja, zostaną też wyłączone jej powiadomienia.Wszystko to ma zapewnić sprawniejsze działanie systemu. Hibernacja zmniejszy obciążenie pamięci i baterii – a w niektórych przypadkach przyczyni się także do wyższego bezpieczeństwa.
Czytaj także: LG kończy ze smartfonami
Jak pisaliśmy w InnPoland, LG ogłosiło, że zamyka dział mobilny i przestanie się zajmować produkcją smartfonów. Firma szacuje, że proces likwidacji działu potrwa nie dłużej niż do 31 lipca.A co z tymi, którzy obecnie posiadają smartfony tej firmy? LG poinformowało, że przez jakiś czas będzie dostarczać wsparcie serwisowe i aktualizacyjne dla swoich smartfonów, które różnić się ma w zależności od regionu. Firma potwierdziła, że będzie kontynuowała aktualizację do Androida 11 dla wybranych smartfonów, a niektóre dostaną nawet aktualizację do Androida 12.