
PKO wysyła frankowiczom nakazy zapłaty
Z ustaleń "Rzeczpospoliej" wynika, że wezwania trafiają do niektórych klientów frankowych PKO BP – tych, którzy w sądzie kwestionują umowę kredytu mieszkaniowego i chcą jej unieważnienia.Popularne banki pod lupą UOKiK
Tymczasem UOKiK w przesłanym "Rz" oświadczeniu ocenia, że bankom nie przysługuje prawo do żądania wynagrodzenia za udostępnienie konsumentowi kapitału w razie unieważnienia umowy z powodu stosowania niedozwolonych klauzul.Po publikacji tekstu otrzymaliśmy od PKO BP stanowisko, którego treść publikujemy poniżej w całości.
4 października bank uruchomił program ugód dla kredytobiorców posiadających kredyty hipoteczne w CHF. Liczba wniosków o mediację przyrasta systematycznie - dotąd złożyło je ponad 14,5 tys. kredytobiorców. W prawie 1200 przypadkach mediacje zostały zakończone pozytywnie, a w 320 sprawach ugoda już została podpisana. Szczegółowy opis procesu, w tym kryteriów i poszczególnych kroków, znajduje się na stronie: https://www.pkobp.pl/ugoda-kredyt-walutowy/. Program ugód dowodzi, że bardzo ważne jest dla nas rozwiązanie problemu kredytów frankowych na jak największą skalę – w tym polubowne zakończenie trwających sporów sądowych. Ugody są proponowane klientom również na etapie postępowań sądowych – w kilkudziesięciu przypadkach zostały już podpisane.
W swojej działalności bank kieruje się zarówno interesami klientów, jak również akcjonariuszy i dba o stabilne oraz bezpieczne zarządzanie powierzonymi środkami. Jesteśmy też zobligowani do traktowania w równy sposób wszystkich kredytobiorców - stąd podjęte przez nas w ostatnich tygodniach kroki (wezwania do zapłaty) w stosunku do osób, które pozwały bank w sprawie kredytu w CHF. Działania te są konsekwencją pozwów i obecnej linii orzeczniczej sądów.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl