INNPoland_avatar

Płać za paliwo jak najmniej. Oto 5 aplikacji, które ci w tym pomogą

Kamil Rakosza-Napieraj

07 czerwca 2022, 12:54 · 3 minuty czytania
Konieczność odwiedzenia stacji paliw może przyprawić o dreszcze. Przy odpowiednim przygotowaniu da się jednak uniknąć tragedii przy kasie. Z pomocą przychodzi technologia i przydatne aplikacje.


Płać za paliwo jak najmniej. Oto 5 aplikacji, które ci w tym pomogą

Kamil Rakosza-Napieraj
07 czerwca 2022, 12:54 • 1 minuta czytania
Konieczność odwiedzenia stacji paliw może przyprawić o dreszcze. Przy odpowiednim przygotowaniu da się jednak uniknąć tragedii przy kasie. Z pomocą przychodzi technologia i przydatne aplikacje.
Jak sprawdzić, gdzie jest najtańsze paliwo? Fot. Piotr Kamionka / Reporter
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Obserwuj INNPoland w Wiadomościach Google

Jak pisaliśmy w INNPoland, ostatnie tygodnie oznaczają dla Polaków drastyczny wręcz wzrost cen paliw. Niedawno zastanawialiśmy się, czy paliwo albo ropa przebiją magiczną granicę 7 złotych. Nie dość, że przebiły, to szybują dalej wprost w rejony, o jakich polscy kierowcy nie śmieli nawet śnić. W koszmarach oczywiście.


Pięć aplikacji, które chcemy wam pokazać, są trochę jak łapacze snów. Dzięki nim może uda się wam uniknąć koszmarów przy płaceniu za tankowanie.

1. Pistacje

Pistacje to darmowa aplikacja dla posiadaczy telefonów i tabletów z Androidem. Pozwala sprawdzić, na której stacji benzynowej w okolicy można zatankować najtaniej. Aplikacja mobilna Pistacje pozwala wybierać stacje po typach paliwa: benzyna, olej napędowy oraz LPG. Dodatkowo istnieje możliwość wyświetlenia stacji z ładowaniem samochodów elektrycznych. Z opisu na stronie "Komputer Świat" wynika, że w bazie Pistacji znajdziemy m.in. stacje PKN Orlen, Bliska, Lotos, BP, Shell, Statoil, Lukoil, RWE Polska, Huzar, Moya, Tesco oraz Galactico.pl.

2. Fuelio

To aplikacja dostępna także dla posiadaczy urządzeń z iOS. Jak czytamy w opisie aplikacji w AppStore, Fuelio to dziennik paliwa (dziennik tankowań) i kosztów.

"Śledź swoje wizyty na stacji benzynowej i wydatki związane z paliwem. Optymalizuj zużycie paliwa (spalanie). Zobacz najpopularniejsze stacje w Twojej okolicy i ceny paliwa" – czytamy.

Najważniejsze funkcje:

  • Śledzenie tankowań (śledź tankowania, wydatki na paliwo, zużycie paliwa, przejechany dystans, zapisuj miejsca tankowań - lokalizacja pobierana z GPS;
  • Użyteczne dane statystyczne, podsumowania (statystyki ogólne, tankowania, statystyki średnie, zużycie paliwa).
  • Jednostki odległości: kilometry, mile.
  • Zapisuj miejsca tankowań na mapach.
  • Wykresy (zużycia paliwa, ceny paliwa...).
  • Obsługa samochodów z dwoma bakami (np. benzyna + gaz LPG).

3. Yanosik

Yanosik to jedna z najpopularniejszych polskich aplikacji na telefony komórkowe. Umożliwia prostą komunikację między kierowcami – wzajemne informowanie się o korkach, wypadkach, robotach drogowych czy policyjnych kontrolach. Nie tylko.

W apce na Androida i iOS możemy także sprawdzić ceny paliw na stacjach Orlen, Lotos czy Shell. Aplikacja pokaże, jaka jest cena paliw typu diesel ON, benzyna czy gaz LPG.

4. tuTankuj

To aplikacja z patronatem e-petrol.pl - popularnego portalu analitycznego o paliwach, z którego informacji często korzystamy w INNPoland. Z jej pomocą aplikacji znajdziesz najniższe ceny paliw w Twojej okolicy, a prognozy analityków e-petrol.pl podpowiedzą czy w najbliższych dniach na stacjach będzie taniej czy drożej. Dostępna w Google Play.

5. Waze

Międzynarodowa aplikacja dla korzystających z iOS-a i Androida, dzięki której sprawdzisz także ceny paliw za granicą. Ta pomocna aplikacja pomoże także znaleźć informacje od innych użytkowników o wypadkach, kontrolach policji czy problemach z przejazdem na drogach.