Król Karol III, aktualny brytyjski monarcha, musi nie tylko dzierżyć berło, ale i zarządzać królewskim majątkiem. A jest go sporo. Do jego obsługi potrzeba potężnego dworu. Rodzina królewska zatrudnia kilkaset osób. Aktualnie poszukuje m.in. łowcy talentów.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Król Karol szuka nowego pracownika i oferuje hojną pensję.
74-letni monarcha potrzebuje "menedżera ds. pozyskiwania talentów".
Nowy pracownik będzie pracował w Pałacu Buckingham.
Dostanie 55 tysięcy funtów rocznie plus świadczenia dodatkowe.
Król Karol III zatrudni nowego członka zespołu rodziny królewskiej. Oferuje podwójną pensję przeciętnego pracownika w Wielkiej Brytanii. 74-letni monarcha szuka "menedżera ds. pozyskiwania talentów".
Witryna Royal Household (rodziny królewskiej) podaje, że zespół ds. pozyskiwania talentów został "dopiero niedawno utworzony" i chociaż "podstawowe systemy, procesy i strategie istnieją", jest jeszcze miejsce na ulepszenia.
Nowy członek zespołu rodziny królewskiej będzie "naturalnym komunikatorem" z silnymi umiejętnościami organizacji i zarządzania czasem. Pokieruje małym zespołem, który zapewni "wyjątkową usługę rekrutacyjną" i będzie odpowiedzialny za rekrutację "najlepszych możliwych talentów na dużą skalę".
Miejscem pracy ma być Pałac Buckingham. Rekrutacja trwa do 19 lutego.
Jak dużo pracowników potrzebuje król Karol?
Sporo. Za czasów królowej Elżbiety w trzech królewskich rezydencjach – Pałacu Buckingham, zamku w Windsorze i zamku Balmoral w Szkocji – zatrudnionych na etat było prawie 500 osób.
Kiedy Karol był jeszcze następcą tronu, zatrudniał ponad 100 osób w swojej rezydencji Clarence House. W prywatnym sekretariacie Karola pracowało 31 osób, w tym sekretarze i pomocnicy, pracownicy naukowi, administracyjni oraz koniuszy. Prawie drugie tyle pracowało w dziale księgowości, w biurze komunikacji pracowało 12 osób.
Do tego ówczesny książę zatrudniał 28 członków jego personelu domowego. Miał czterech kucharzy, pięciu ochmistrzów, trzech służących i garderobianych oraz kilku kamerdynerów. Kiedy został królem, większość z nich straciła pracę. Mogli liczyć jedynie na odprawę i referencje.
Królewski dwór zatrudnia
Wygląda na to, że nowy członek zespołu króla Karola będzie miał sporo pracy. Na stronie rodziny królewskiej znajduje się sporo aktualnych i archiwalnych ofert pracy. Korona w ostatnich tygodniach szukała na przykład archiwisty, którego zadaniem miałaby być archiwizacja zbiorów po zmarłej królowej Elżbiecie II.
Niedawno rodzina królewska opublikowała ogłoszenie o pracę na stanowisko asystenta kierownika pamiętnika króla Karola III i jego małżonki Camilli. Czym ta osoba miałaby się zajmować zarządzaniem oficjalnymi programami króla i jego żony, przemówieniami i orędziami, patronatami i korespondencją.
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
Obecnie rodzina królewska poszukuje osób na następujące stanowiska: lider zespołu letniej sprzedaży biletów i sprzedaży (Pałac Buckingham), obsługa odwiedzających (Zamek Windsor), oficer nadzoru przeciwpożarowego (Windsor), oficer ds. bezpieczeństwa przeciwpożarowego i dostępu (Pałac Buckingham), asystent rzecznika prasowego (St. James’s Palace), ogrodnik (Pałac Buckingham), sezonowy asystent sprzedaży detalicznej i przyjęć (zamek Windsor), asystent/naczelnik obsługi gości sezonowych (zamek Windsor). Ciągle poszukiwani są magazynierzy, sprzątacze etc.