Od 1 czerwca linie lotnicze Finnair wprowadziły nową taryfę biletową, ograniczającą rozmiary bezpłatnego bagażu w kabinie. Wszystko większe od pojedynczej torby jest dodatkowo płatne.
Bilet Superlight zastąpi ekonomiczny
W nowej taryfie wprowadzony zostaje bilet Superlight, czyli super lekki, który zastąpi dotychczasowy Economic Light. Pozwoli on zabrać ze sobą tylko małą torbę, o 40 cm x 30 cm x 15 cm. Musi się ona zmieścić pod siedzeniem. Waga zawartości nie może przekroczyć 8 kilogramów. Jeśli chcemy z takim biletem robić zakupy w strefie wolnocłowej, musimy to wziąć pod uwagę.
Ten bilet w obrębie Europy zastępuje od czerwca wszystkie bilety ekonomiczne w wersji Light. Wcześniej było możliwe posiadanie małej torby i jednego bagażu podręcznego.
Sprzęt sportowy przestaje być również uznawany za bagaż podręczny. Można go wykupić jako bagaż specjalny.
Zmiana taryfy nie wpływa na zakupione bilety
Turyści planujący podróże z wyprzedzeniem nie muszą się martwić. Szczęśliwie, zmiany dotyczą tylko biletów zakupionych 1 czerwca 2023 roku albo później. Strona Finnair podaje, że wcześniejsze rezerwacje oferują takie usługi, jakie były dostępne w chwili zakupu.
Wyjątkiem jest usługa zajmowania siedzeń. Niezależnie od terminu zakupienia biletu, po 1 czerwca dla klasy ekonomicznej Superlight wycofana została opcja wyboru miejsca. Zmiana też dotyka biletów Light i Classic. Rezerwacja miejsca jest płatna dodatkowo.
Nowe zasady mają usprawnić podróż
Valtteri Helve, szef Produktów i Sprzedaży w Finnair, tłumaczył, że nowe zasady mają zoptymalizować podróż dla pracowników i klientów.
Zobacz także
"Skargi na nadmierny bagaż na pokładzie to znany problem, wpływający i na punktualność i na komfort podróży, dostawaliśmy regularnie uwagi od naszych klientów, jak i personelu" – napisał Helve w oświadczeniu prasowym
Częścią polepszenia organizacji jest zwiększony monitoring. Zbyt duże torby będą odbierane do luku bagażowego, a podróżnik zapłaci stosowną opłatę.
Czym są linie lotnicze Finnair?
To narodowy przewoźnik Finlandii z siedzibą w Vaanta. To piąta najstarsza linia lotnicza na świecie, działająca nieprzerwanie od 1923 roku. Z jej usług możemy skorzystać w następujących portach w Polsce: Warszawa-Okęcie, Kraków-Balice i w porcie lotniczym Gdańsk.