
To kolejna decyzja, którą szef rządu podjął osobiście w związku z realizacją składanych w trakcie kampanii wyborczej.
Donald Tusk odwołuje Beatę Daszyńską-Muzyczką
Po niedawnych odwołaniach Piotra Kielocha i Joanny Strzesak-Rochewicz ze składu rady nadzorczej BGK, nadszedł czas na kolejne zmiany, które tym razem obejmują samego prezesa zarządu, Beatę Daszyńską-Muzyczkę.
W czwartek, spółka poinformowała o tych rewolucyjnych przemianach za pomocą oficjalnego komunikatu giełdowego. Z tej informacji wynika, że Beata Daszyńska-Muzyczka nie będzie już pełnić funkcji prezesa zarządu BGK. Odpowiedzialność za tę decyzję ponosi osobiście Prezes Rady Ministrów Donald Tusk.
Decyzja o odwołaniu prezeski BGK może być postrzegana jako kontynuacja rządowej strategii "miotły" - terminu stosowanego do opisu serii działań mających na celu oczyszczenie struktur władzy z osób związanych z poprzednimi rządami. To jednak tylko jedna strona medalu, gdyż brak precyzyjnych informacji na temat powodów decyzji rządu pozostawia obszar dla różnych spekulacji.
Bank Gospodarstwa Krajowego
komunikat
Seria decyzji kadrowych Donalda Tuska
Aktualnie licząca 10 osób rada pozostaje pod przewodnictwem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), Pawła Borysa, a jednym z najnowszych jej członków jest profesor Gertruda Uścińska, niedawno odwołana ze stanowiska prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).
Jak informowaliśmy w INNPoland, premier Donald Tusk podjął wczoraj decyzję o odwołaniu prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertrudy Uścińskiej – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w środę. Decyzję tę poprzedził wniosek złożony przez ministrę rodziny, pracy i polityki społecznej, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk.
Kim jest Beata Daszyńska-Muzyczka?
Przez 22 lata, od 1994 do 2016 roku, Beata Daszyńska-Muzyczka pozostawała związana z Bankiem Zachodnim WBK, który obecnie funkcjonuje pod nazwą Santander Bank Polska. W ciągu tego czasu zdobyła szerokie doświadczenie, kierując projektami o znaczeniu strategicznym dla instytucji finansowej.
Pod przywództwem Beaty Daszyńskiej-Muzyczki, BGK skoncentrował się na realizacji trzyletniej strategii obejmującej lata 2017–2020. Jej determinacja i zdolności strategiczne pozwoliły bankowi wzmocnić swoją pozycję na rynku oraz poszerzyć aktywność poza granicami Polski. Otwarcie przedstawicielstw zagranicznych w Londynie, Brukseli, Frankfurcie i Amsterdamie było krokiem w kierunku globalnej ekspansji BGK.