"Jak uniknąć konfliktów majątkowych w rodzinie?" – to temat przewodni tegorocznej edycji 15. Dnia Otwartego Notariatu. Z tej okazji w najbliższą sobotę notariusze w 36 miastach udzielają darmowych porad.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Każdy, kto miał przyjemność z notariuszem, wie, że tego typu usługi do najtańszych nie należą. Z tego też powodu najbliższy weekend może być dobrą okazją do zadania specjaliście nurtującego nas pytania – całkowicie za darmo.
Konflikty majątkowe w rodzinie
Dzień Otwartego Notariatu to coroczne wydarzenie, którego celem jest edukowanie społeczeństwa. Notariusze, chcąc podzielić się swoją wiedzą oraz tym, co wchodzi w ich kompetencje, organizują darmowe spotkania.
Tegoroczna edycja stawia pytanie: "Jak uniknąć konfliktów majkowych w rodzinie?". Spróbują na nie odpowiedzieć notariusze.
W najbliższą sobotę 23 listopada w godz. 10-16 w 36 miastach w Polsce będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie (w wyznaczonych lokalizacjach), telefonicznie (pod wskazanymi numerami telefonów) oraz online (na czacie oraz w trakcie streamingu na żywo).
Czytaj także:
Umowy majątkowe, darowizny i testament
Krajowa Rada Notarialna zapowiada, że notariusze chętnie odpowiedzą szczególnie na pytania z zakresu: zrzeczenia się zachowku, pełnomocnictwa, zrzeczenia się dziedziczenia, sporządzenia testamentu, dokonania darowizny, ustanowienia fundacji rodzinnej, powołania zarządcy sukcesyjnego i sporządzenia umów majątkowych małżeńskich.
KRN podkreśla, że nie są to jednak jedyne kwestie, o które będzie można zapytać notariusza w najbliższą sobotę.
Czytaj także:
Porady notarialne w 36 miastach w Polsce
W ramach 15. edycja Dnia Otwartego Notariatu z notariuszami będzie można spotkać się osobiście w 36 polskich miastach – Białymstoku, Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wlkp., Jeleniej Górze, Kaliszu, Katowicach, Kluczborku, Koninie, Koszalinie, Kłodzku, Krakowie, Legnicy, Lesznie, Lublinie, Łodzi, Oleśnie, Oleśnicy, Olsztynie, Opolu, Ostrowie Wlkp., Pile, Poznaniu, Pucku, Rzeszowie, Słupsku, Szczecinie, Świdnicy, Tarnowskich Górach, Tczewie, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu, Zielonej Górze i Zgierzu.
Dokładne adresy miejsc, w których odbędą się spotkania z notariuszami biorącymi udział w akcji, można znaleźć na stronie internetowej www.porozmawiajznotariuszem.pl, a także na stronie KRN - www.krn.org.pl. Tam również znajduje się lista numerów telefonów, na które można dzwonić, żeby odbyć zdalną konsultację.
Notariusze będą dostępni również na Messangerze profilu Porozmawiaj z Notariuszem, a także odpowiedzą na pytania nadesłane w formularzu dostępnym na stronie porozmawiajznotariuszem.pl.