logo
Zarówno my, jak i nasi pupile musimy spełnić konkretne wymogi, żeby móc skorzystać z dofinansowania na usługi weterynaryjne. Fot.: Chewy / Unsplash
Reklama.

W ramach programu zapobiegania bezdomności zwierząt jednostki samorządowe oferują dofinansowanie na wybrane zabiegi weterynaryjne. Dzięki niemu możemy m.in. bezpłatnie zaczipować czy wysterylizować pupila. 

Program potocznie nazywany "500 plus na psa i kota" dla wielu właścicieli zwierząt może okazać się znaczącą ulgą. Koszt samej sterylizacji może bowiem przekraczać 500 zł. 

Kto może skorzystać z "500 plus na psa i kota"?

Zarówno my, jak i nasi pupile musimy spełnić konkretne wymogi, żeby móc skorzystać z dofinansowania na usługi weterynaryjne. Po pierwsze musimy być mieszkańcami gminy lub miasta, którzy uczestniczą w programie. Mogą z niego korzystać właściciele zwierząt z Lublina, Wrocławia, Poznania czy Warszawy. 

Czytaj także:

Nasze zwierze musi być starsze niż 6 miesięcy. Do tego musi kwalifikować się do znieczulenia ogólnego, wymaganego przy sterylizacji. 

Ile razy można otrzymać "500 plus na psa i kota"? 

Wniosek o dofinansowanie powinniśmy złożyć w odpowiednim urzędzie gminy lub miasta. Należy dołączyć do niego kartę rejestracyjną zwierzęcia, fakturę oraz zaświadczenie od lekarza weterynarii potwierdzające dobry stan zdrowia. 

Czytaj także:

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zostaniemy poinformowani, w której klinice weterynaryjnej odbędzie się zabieg. Dofinansowanie może obejmować więcej niż jeden zabieg sterylizacji czy czipowania. W niektórych miastach m.in. w Poznaniu możemy składać wniosek nawet dwukrotnie w ciągu roku.