Nasze życie przeniesie się do trójwymiarowego Facebooka. Zaczyna się budowa "metaverse"
Metaverse
– Metaverse, zwany Web 3.0, będzie 360-stopniowym, trójwymiarowym, ucieleśnionym internetem, gdzie będziemy mogli poruszać się z przestrzeni w przestrzeń z łatwością przeklikania się z jednej strony internetowej na drugą – tak o przyszłości internetu, w trakcie InfoShare 2021 mówiła futurystka i pisarka Amelia Kalman.Metaverse to koncepcja przyszłej iteracji internetu, składająca się z trwałych, współdzielonych, wirtualnych przestrzeni 3D połączonych z postrzeganym wirtualnym wszechświatem. Jak się okazuje, ta - wydawałoby się - abstrakcyjna wizja wcale nie jest tak odległa.Co więcej, możliwa będzie zapewne interoperacyjność, czyli umiejętność przenoszenia naszych awatarów, zasobów cyfrowych, niewymienialnych tokenów, walut i kryptowalut z jednego miejsca do drugiego.
Trójwymiarowy Facebook
Facebook poinformował, że w ciągu najbliższych pięciu lat stworzy w Europie 10 tys. nowych stanowisk pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników, których zadaniem będzie zrealizowanie wizji metaverse - donosi Bloomberg. Mark Zuckerberg promuje metaverse jako wizję przyszłości Facebooka i całego internetu, w którym konsumenci nie tylko logują się na platformie, ale także żyją, pracują i bawią się w cyfrowym świecie.
Jak dowiadujemy się na blogu Facebooka, europejczycy mają szansę kształtować metaverse od samego początku. "Ta inwestycja jest wyrazem zaufania w siłę europejskiego przemysłu technologicznego i potencjał europejskich talentów technologicznych" - czytamy.U jego podstaw leży idea, że tworząc większe poczucie „wirtualnej obecności”, interakcja online może znacznie zbliżyć się do doświadczenia interakcji osobistej. Metaverse może pomóc odblokować dostęp do nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości.
– Z niecierpliwością czekamy na współpracę z rządami w całej UE, aby znaleźć odpowiednich ludzi i odpowiednie rynki, które poprowadzą to naprzód, w ramach nadchodzącej kampanii rekrutacyjnej w całym regionie – przekonują pracownicy portalu.Oprócz wschodzących talentów technologicznych, UE ma również do odegrania ważną rolę w kształtowaniu nowych zasad internetu. Europejscy decydenci są liderami we wdrażaniu europejskich wartości, takich jak swoboda wypowiedzi, prywatność, przejrzystość i prawa jednostek, w codzienne funkcjonowanie Internetu.
Rynki docelowe, na których Facebook będzie szukał pracowników, obejmują Republikę Irlandii, Niemcy, Francję, Włochy, Hiszpanię, Holandię, a także Polskę.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl