Mówię: sprawdzam! Huawei Watch 3 - czy zegarek może zmotywować do ćwiczeń?
Od rozpoczęcia pandemii wielu z nas “przesiadło się” na siedzący tryb życia. Tymczasem wielogodzinne ślęczenie przed komputerem może mieć bardzo szkodliwe konsekwencje dla zdrowia. Receptą jest więcej ruchu. Tylko jak zmotywować się do regularnej aktywności? Ekipa InnPoland postanowiła sprawdzić, czy w rozpoczęciu zdrowego trybu życia może pomóc korzystanie ze smartwatcha. W tym odcinku “Mówię: sprawdzam” testujemy Huawei Watch 3.
Huawei Watch 3.
Huawei Watch 3 to linia smartwatchy, działających pod kontrolą systemu operacyjnego HarmonyOS. Nowością jest to, że bezpośrednio na urządzenie można pobierać aplikacja ze sklepu AppGallery. Menu aplikacji jest w związku z tym nieco bardziej rozbudowane niż w poprzednich modelach. Zamiast prostej listy projektanci pokusili się o zastosowanie motywu szachownicy, co znacznie ułatwia poruszanie się po systemie.Jedną z najważniejszych cech wyróżniających smartwache z serii Watch 3 jest technologia eSim, czyli wirtualna karta Sim, dzięki której możemy korzystać z zegarka bez telefonu. Tę opcję umożliwia już dwóch polskich operatorów sieci komórkowych.
Zegarki z rodziny Watch 3 obsługują również tryb SOS, który w awaryjnej sytuacji pozwala powiadomić lokalne służby ratunkowe. Dodatkowo urządzenia wyposażone są również w funkcje umożliwiające śledzenie informacji o taksówkach czy statusu lotu podczas podróży.
Na liście znajdziemy modele:
- Huawei Watch 3 Pro Elite, z tytanową bransoletą, dostępna jest w rekomendowanej cenie 2 399 zł
- Huawei Watch 3 Pro Classic, na skórzanym pasku, w cenie 1 999 zł
- huawei Watch 3 Elite na eleganckiej, srebnrnej bransolecie w cenie 1999
- Huawei Watch 3 Active na opasce z fluoroelastomeru w cenie 1 699 zł
- Huawei Watch 3 Classic na skórzanym pasku w cenie 1 799 zł
Sport i Huawei Watch 3
Zegarki są wyposażone w 100 trybów sportowych w tym 19 profesjonalnych dyscyplin, 12 rodzajów aktywności na świeżym powietrzu oraz 7 treningów halowych.
Nowe flagowce gwarantują całodobowe monitorowanie pulsu, natlenienia krwi SpO2 i stresu, są wyposażone w czujnik temperatury skóry, potrafią także weryfikować jakość snu. Natalia Gorzelnik w nowym odcinku “Mówię: sprawdzam” przetestowała sportowe możliwości zegarka. Odpowie na pytanie, czy - dzięki jego wsparciu - udało się jej zmotywować do regularnej aktywności fizycznej.
• INNPoland
Na pytania Natalii odpowiada trener personalny Maciej Sobański
Materiał powstał we współpracy z Huawei