Kim jest Włodzimierz Retelski, Prezes Zarządu Fast Finance?
Kim jest Włodzimierz Retelski, Prezes Zarządu Fast Finance i czym zajmuje się firma, którą reprezentuje?
Kariera Włodzimierza Retelskiego
W latach 90. był Dyrektorem Biura Poselskiego Kongresu Liberalno-Demokratycznego w Warszawie. Był też Dyrektorem Biura Krajowego Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Na początku lat dwutysięcznych kończył działalność jako Członek Rady Nadzorczej Polskiego Radia „Radia dla Ciebie”.Od 1998 do października 2002 roku był Przewodniczącym Rady Miasta Stołecznego Warszawy, od 2000 do 2001 roku był Konsultantem Stafiej Partnerzy DKS Sp. z o.o., od 2000 do 2006 roku był Członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Radia S.A.
Od 2002 do 2005 roku współpracował z ACCOUnt Just Sp. z o.o., od 2005 do 2019 roku był prezesem zarządu, doradcą zarządu oraz współwłaścicielem Locomotiva Sp. z o.o. Od 2009 do 2019 roku był Prezesem Zarządu i właścicielem LookAt Sp. z o.o., a od 2013 do 2017 roku Ekspertem ds. Nieruchomości w ramach współpracy z Pracodawcami Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2019 do 2020 roku był prezesem zarządu HDO Medical Sp. z o.o.
Retelski zna język angielski, ukończył kurs tego języka w Londynie. Ukończył również kurs dla członków rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa oraz kurs dla członków organów samorządowych organizowany przez Akademię L. Koźmińskiego.
Czym zajmuje się firma Fast Finance?
Fast Finance S.A. to jedna z firm, która wyspecjalizowała się w windykacji wierzytelności detalicznych w Polsce. Została założona w 2004 roku i jak dotąd (stan na 2021 rok) działa na rynku wierzytelności. Akcje firmy są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma dysponuje zezwoleniem Komisji Nadzoru Finansowego na zarządzanie sekurytyzacyjnymi wierzytelnościami funduszu sekurytyzacyjnego. W ramach Fast Finance S.A. zatrudnionych jest kilkudziesięciu pracowników.Jak czytamy na stronie firmy, to, co ją wyróżnia to to, że są ekspertami w zarządzaniu portfelami wierzytelności masowych. Podstawą ich działań – jak informują – jest rozpoznanie okoliczności i uzgodnienie realnej możliwości spłaty.
Według informacji Fast Finance osiągają wysoką skuteczność w odzyskiwaniu wierzytelności. Firma zwraca również uwagę na swoją transparentność. Jak podkreślają są rzetelnym kontrahentem, który rygorystycznie przestrzega najwyższych standardów profesjonalnych rynku finansowego.
Pojawiający się i znikający wniosek o upadłość Fast Finance. Negatywne komentarze
W 2018 roku pojawiła się informacja o wniosku o upadłość Fast Finance. Jak podaje portal obligacje.pl (https://obligacje.pl/pl/a/wniosek-o-upadlosc-fast-finance-pojawia-sie-i-znika), wierzyciel windykacyjnej spółki złożył wniosek o ogłoszenie jej upadłości, później go wycofał. Sąd umorzył postępowanie o ogłoszenie upadłości. Fast Finance nie zdradzało wówczas jednak żadnych informacji na temat rzeczonego wierzyciela i jego motywów.W sieci pojawia się sporo negatywnych komentarzy na temat Fast Finance. Komentujący uważają, że firma to „oszuści”. Pojawiają się również głosy o problemach finansowych firmy. Na stronie firmy w zakładce „Kariera” widnieje informacja, że praca w tej firmie „daje szerokie możliwości rozwoju w obszarze prawa i finansów. Naszym pracownikom zapewniamy możliwość doskonalenia swoich kompetencji w jednej z najdynamiczniej rozwijających się branż rynku finansowego w Polsce”.
Historia firmy Fast Finance
Jak poinformowano na stronie Fast Finance w 2018 roku zaszły zmiany w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej, ujawniono problemy finansowe Spółki oraz złożono wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.Rok później otwarto postępowanie układowe, doszło do zmian w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej, powołano Zarządcę oraz Radę Wierzycieli. W 2020 roku zawarto porozumienie z wierzycielami, doszło – ponownie – do zmian w składzie Rady Nadzorczej i wznowiono notowania akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych.