Niemiecka Centrala Turystyki w 2023 roku po raz trzeci z rzędu nagrodzona tytułem Top Innovator

Artykuł PR-owy Niemiecka Centrala Turystyki
08 lutego 2023, 15:36 • 1 minuta czytania
Warszawa, 7 lutego 2023 – Dzięki cyfrowym rozwiązaniom dla średnich i małych przedsiębiorstw oraz globalnym rozwiązaniom marketingowym, Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz kolejny przekonała do siebie najwyższej klasy jury w konkursie innowacyjności TOP 100. W ten sposób, organizacja już po raz trzeci z rzędu została uhonorowana tytułem championa innowacyjności.
Fot. 123rf.com / franz12
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT: „Dzięki wysokiej pozycji w poprzednich edycjach konkursu TOP 100 pokazaliśmy, że jesteśmy nie tylko pionierami we wdrażaniu nowości technologicznych, ale także nie ustajemy w działaniach na rzecz zrównoważonych podróży. Istotnymi elementami naszej strategii jest wczesne rozpoznawanie trendów, badanie ich praktycznego zastosowania, szybkie wdrażanie i dzielenie się doświadczeniami z partnerami, przeważnie z sektora średnich przedsiębiorstw”.


Jednym z projektów, którym firma przekonała jury jest Data Dash Board „Inbound Travel Trends Germany”. Obszar Business Intelligence umożliwia partnerom aktualny dostęp do cyfrowych źródeł danych, które zwykle są niedostępne dla firm lub są dostępne za bardzo wysoką cenę. Ponadto DZT zaprezentowała jurorom świat wirtualnej rzeczywistości związany z „niemieckim krajobrazem naturalnym”. Wykorzystanie okularów VR najnowszej generacji, dzięki którym użytkownik porusza się bez ograniczeń w przestrzeni wirtualnej, pozwala na zdobycie pierwszych kroków w świecie 3D. Doceniono również projekt Open

Data/Knowledge Graph, umożliwiający rozwój i rozbudowę aplikacji wspieranych przez sztuczną inteligencję. Wysoko oceniono też marketing zrównoważonych ofert.

Informacja uzupełniająca:

Nagroda TOP 100 jest od 1993 roku wyrazem uznania dla sukcesu innowacyjnego w sektorze średnich przedsiębiorstw. Istotą konkursu jest proces selekcji w zakresie nauki, przez który muszą przejść uczestnicy. W imieniu firmy compamedia, która jest organizatorem konkursu, prof. Nikolaus Franke i jego zespół przeanalizowali ponad 100 wskaźników innowacyjności w pięciu kategoriach: wyższa kadra menadżerska promująca innowacje; innowacyjne rozwiązania na rzecz klimatu; innowacyjność wdrażanych procesów oraz organizacja, orientacja zewnętrzna/otwarte innowacje oraz sukces innowacji.

Jury zwracało szczególną uwagę na to, jak ważna jest dla firmy innowacyjność, czy dominuje rutyna i przyzwyczajenia, czy też firma jest w stanie myśleć kreatywnie i „na nowo” oraz czy jest w stanie skutecznie wprowadzać te  rozwiązania na rynek.

Mentorem TOP 100 jest dziennikarz naukowy Ranga Yogeshwar. Partnerami projektu są Towarzystwo Fraunhofera oraz stowarzyszenie średnich przedsiębiorstw BVMW. Partnerami medialnymi konkursu są magazyn Manager, Impulse i ZEIT.

Więcej informacji na www.top100.de