O autorze
Od niemal pięciu lat buduje marki osobiste i firmowe w mediach społecznościowych. Autorka książki „Twój wizerunek w social media. Workbook&Terminarz", którą można ją znaleźć na www.annamariawisniewska.pl.
Tworzy strategie wizerunku w SM, a następnie mówi, jak je zrealizować, by osiągnąć założony rezultat. Prowadzi agencję Socialme Agency. Jest pomysłodawczynią akcji #WiecejDziewczyn, która wspiera kobiety w ich publicznej aktywności.

UWAŻAJ!! Nowy wirus na Facebooku z Twoim imieniem i nazwiskiem!

Na Facebooku co chwila pojawiają się nowe łańcuszki i oszustwa. Większość z użytkowników tego serwisu nie zdaje sobie sprawy, że 99% z nich jest stworzona albo dla zabawy, albo po to, by wyłudzić od nas dane czy pieniądze.


Od kilku dni na Facebooku rozszalał się wirus. Wygląda on tak, jak na zdjęciu powyżej.

Oczywiście w miejscu powyższego zdjęcia znajdzie się TWOJE zdjęcie profilowe, dodatkowo cały post wygląda na video. Co więcej - pod nim zamieszczone jest Twoje imię i nazwisko, co potęguje ciekawość - kto nagrał o mnie filmik?

Jeśli otrzymasz coś podobnego w wiadomości, albo też ktoś oznaczy Cię w takim poście - NIE KLIKAJ, tylko od razu poinformuj osobę wysyłającą, co zaszło. Z pewnością nie jest tego świadoma (chyba, że ktoś Cię uprzedzi z tą informacją) - otóż zadziałał automat, który jest wyjątkowo złośliwy i męczący.

Polecam również od razu skasować post ze swojego profilu, aby nikt inny nie wpadł w tę pułapkę. "Zarazić się" można bowiem od kliknięcia w taki filmik.

Czym jest SCAM?

SCAM to internetowe oszustwo - są to treści, które mają np. wyłudzić nasze dane czy - co gorsza - pieniądze. Mogą mieć wszelaką formę, często bardzo sprytnie podszywają się pod zaufane źródła, co powoduje bezmyślne kliknięcie.
Są to ponadto treści silnie emocjonujące, np. o znanych osobach (często absolutnie nieprawdziwe), ale także... o nas samych.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o SCAMie, na ten temat pisałam tutaj:
Jakie zagrożenia czyhają na Ciebie na Facebooku? SCAM jako jedno z nich.

Co zrobić, jeśli się już kliknęło?

Wejdź w ustawienia, czyli tutaj: https://www.facebook.com/settings, a następnie sprawdź po lewej zakładkę "Aplikacje i witryny" - najlepiej Ci będzie, gdy wykonasz to na komputerze.
Sprawdź, czy wśród aplikacji, którym dałeś dostęp, nie ma jakichś podejrzanych. Jeśli nie rozpoznajesz którejkolwiek - usuń ją poprzez zaznaczenie kwadracika i kliknięcie "Usuń" po prawej.


---

Jeśli natomiast interesuje Cię, jak zarządzać swoimi kontami w mediach społecznościowych tak, by przynosiły Ci zyski, zapraszam po napisaną przeze mnie książkę "Twój wizerunek w social media".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła