O autorze
Właściciel agencji Time4Mobi. Ekspert w obszarach: digital, online marketing, mobile marketing, content marketing (teksty, analizy, raporty)

Trener biznesowy. Prelegent na konferencjach branżowych. Analityk rynkowy i dziennikarz biznesowy. Autor artykułów, raportów i ekspertyz rynkowych. Wydawca magazynu cyfrowego #Time4Mobi - nowe technologie w życiu i biznesie.

Zrealizowane projekty min. dla: administracji publicznej, operatorów telefonii komórkowej, branży interaktywnej, sektora B2B i B2C.

Hobby: triathlon, sporty ekstremalne, dobra muzyka i literatura.

Gamifikacja, symulacja, nowy wymiar szkolenia – Business Play w akcji

Gamifikacja
Gamifikacja Business Play
Najważniejszym, strategicznym elementem mojego działania są szkolenia. Edukuję aktywnie i efektywnie w sektorze biznesowym, administracji państwowej, obszarach oświaty i edukacji. Jestem praktykiem i przedsiębiorcą, wiedza pochodzi więc z pierwszej linii frontu. Z jednej strony przekazuję wiedzę, z drugiej – sam stale staram się uczyć i rozwijać. Po pierwsze to moja pasja, po drugie działam w sektorze digital, marketingu online, nowych technologii. Wiedza w tych obszarach wymaga stałego trzymania ręki na pulsie. W ramach poszukiwań i dróg samorozwoju, penetruję więc rynek i kolejne meandry edukacji.


W ostatnich dniach dosyć gruntownie analizowałem rynek gamifikacji. Staram się odnaleźć w tym coraz bardziej popularnym segmencie elementy, które mogę wykorzystać do własnych działań. Zależy mi na tym, żeby moje szkolenia były na coraz wyższym poziomie merytorycznym, a ich uczestnicy szybko ulegali efektowi Wow. W obszarze gamifikacji można znaleźć sporo narzędzi i serwisów wiedzowych. Skupiłem uwagę na narzędziu, które według mnie stanowi jedno z bardziej efektywnych rozwiązań z dostępnych na polskim rynku. Mam na myśli grę Business Play (http://business-play.eu). Miałem osobiście możliwość dwa dni temu wzięcia udziału w treningu i symulacji. Przeanalizowałem możliwości. Podchodziłem do narzędzia wcześniej z pewną rezerwą, gra dostępna jest w wersji planszowej, klasyczny offline. Ja działam przede wszystkim w obszarach digital, online. Ale odrzuciłem zastrzeżenia, gra planszowa w wersji offline jest niezwykle efektywna, oferuje wiele możliwości edukacyjnych. Business Play to symulacja prowadzenia działalności gospodarczej. Narzędzie szkoleniowe, odtwarzające realne zasady prowadzenia firmy. Przygotowane jest w formie edukacyjnej i biznesowej gry planszowej. Integruje wiedzę, rozrywkę i rywalizację – brałem udział w panelu negocjacyjnym i sprawiło mi to dużo frajdy. Gra na pewno ćwiczy myślenie strategiczne i zasady poruszania się po niełatwym biznesowym rynku. W trakcie symulacji poruszaliśmy się wśród aktualnych przepisów z zakresu rynku finansowego, prawa pracy, kodeksu cywilnego, kodeksu spółek handlowych. W trakcie symulacji możemy wejść realnie w obszary takie jak: płynność finansowa, analiza kosztowa, płynność finansowa, rekrutacja i sposoby zarządzania personelem.

Dla mnie osobiście niezwykle ważnym elementem w trakcie symulacji była możliwość dyskusji i wymiany wiedzy z pozostałymi uczestnikami Business Play. Większość stanowili aktywni przedsiębiorcy, każdy z nich dzielił się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Z całą pewnością poświęcę w najbliższych tygodniach trochę czasu na bardziej gruntowne poznanie tego narzędzia. Widzę, że grywalizacja połączona z konkretną wiedzą i rozwiązywaniem realnych problemów może wprowadzić moje szkolenia na inny zupełnie wymiar. A do tego właśnie konsekwentnie dążę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0To nie może się udać. Do kraju wkracza hiszpański start-up, który chce robić Polakom pranie
0 0Ten start-up stworzył superpszczoły. Silniejsze, odporniejsze, lepsze
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta