O autorze
W Instytucie Biznesu Rodzinnego wspieramy polskich przedsiębiorców rodzinnych i badaczy zajmujących się tematyką przedsiębiorczości rodzinnej. Tworzymy platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wśród przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz stymulujemy rozwój przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia.

Współpracujemy z właścicielami wiodących polskich przedsiębiorstw rodzinnych, specjalistami wspierającymi ich w strategicznych decyzjach oraz naukowcami skupiających się na badaniach przedsiębiorczości rodzinnej.

Na blogu eksperci Instytutu Biznesu Rodzinnego dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu innowacyjnych strategii rozwoju, planowania i wdrażania procesu sukcesji, optymalizacji rozwiązań prawnych i podatkowych, efektywnej komunikacji czy budowania marki firmy rodzinnej.

Prezentujemy tu również wyniki naszych badań oraz zapowiadamy nasze najważniejsze wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych i konkurs Firma Rodzinna Roku.

Firma Rodzinna - Dwa Pokolenia, Dwa Światy. Kompetencje przyszłości w rodzinie i biznesie

www.kongresfirmrodzinnych.pl
www.kongresfirmrodzinnych.pl Instytut Biznesu Rodzinnego
Dwa pokolenia (i więcej) właścicieli polskich firm rodzinnych spotka się podczas IV Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych, który odbędzie się 03-04 kwietnia w Poznaniu. W tym czasie Poznań stanie się międzynarodową platformą wymiany profesjonalnej wiedzy w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami rodzinnymi. To tutaj spotkają się praktycy biznesu, naukowcy, właściciele firm rodzinnych oraz liderzy czołowych polskich przedsiębiorstw, aby rozmawiać o kompetencjach przyszłości, potrzebnych do zdrowego rozwoju zarówno rodzin jak i biznesów.


Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych to już czwarte tego typu wydarzenie poświęcone w 100% tematyce przedsiębiorczości rodzinnej. O marzeniach, doświadczeniach, ale też wyzwaniach związanych z prowadzeniem biznesu rodzinnego opowiedzą dwie generacje przedsiębiorców. Wśród nestorów i sukcesorów nie zabraknie: firmy Ochnik, rozwijanej przez trzech braci Ochnik, w której dziś, z coraz większymi sukcesami angażuje się młode pokolenie - między innymi Anita i Damian Ochnik, firmy LUG, czyli Eryka oraz Jakuba, synów Ryszarda i Iwony Wtorkowskich, którzy podczas Kongresu uroczyście podpiszą swoją konstytucję rodzinną oraz Fabryki Ceramiki Budowlanej, która sukcesję ma za sobą: za dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa odpowiada Adam Kostrzewski, a głowa rodziny - Jacek Kostrzewski, przewodniczy Radzie Rodziny dbając o zachowanie dobrych relacji rodzinnych. Podczas Kongresu zaplanowano również panele poświęcone współpracy i relacjom pomiędzy rodzicami, a dziećmi we wspólnie prowadzonych biznesach.
O wzajemnym uzupełnianiu się pokoleń - matki i córki, opowiedzą Halina i Katarzyna z firmy Hexeline, która dziś świętuje swoje 36-lecie. O często pełnej wyzwań ojca z synem opowiedzą Wojciech Kruk senior i Wojciech Kruk jr. Te i inne pary nestorów i sukcesorów opowiedzą o swojej pracy oraz współpracy, a także sile wartości, która na dziesięciolecia łączy pokolenia. Ponadto, w panelach dyskusyjnych wezmą udział, a wykłady oraz prezentacje poprowadzą właściciele firm: J.A. Baczewski, YES Biżuteria, Saternus czy Trefl.


Program Kongresu został przygotowany z myślą o potrzebach firm rodzinnych w nadchodzącym roku. Dlatego nie zabraknie paneli poświęconych trendom, wydarzeniom oraz prognozom, które mogą mieć znaczenie dla zarządzania firmami w 2017 roku. Wśród zaproszonych polskich i zagranicznych ekspertów pojawią się:
dr Adrianna Lewandowska - Prezesa Instytutu Biznesu Rodzinnego, Jacek Santorski - coach i psycholog biznesu, dr Marta Widz z IMD w Szwajcarii czy dr inż. Ewa Więcek – Janka.


Kongres to wyjątkowe miejsce, w którym przedsiębiorcy uchylają rąbka tajemnicy sukcesu własnego jak i firmy, naukowcy prezentują najnowsze odkrycia, a zagraniczni goście pokazują jak firmy rodzinne z ich regionu radzą sobie z problemami. Wszystko po to, by polskie biznesy rodzinne mogły wzajemnie inspirować się do coraz lepszego, nowoczesnego oraz innowacyjnego zarządzania swoją przyszłością, oczywiście w atmosferze rodzinności i biznesu.

Organizator: Instytut Biznesu Rodzinnego (www.ibrpolska.pl)
Instytut Biznesu Rodzinnego jest think tankiem zajmującym się pozyskiwaniem i upowszechnianiem wiedzy o firmach rodzinnych w Polsce. Powstał z inicjatywy dr Adrianny Lewandowskiej, zaangażowanej od wielu lat w tematykę przedsiębiorczości rodzinnej. Celem działania Instytutu jest profesjonalizacja polskich firm rodzinnych poprzez szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, realizację badań naukowych oraz wymianę doświadczeń.
Do inicjatyw Instytutu należą także magazyn „FAMILY BUSINESS. Zarządzanie firmą rodzinną” (www.familybusiness.pl) oraz „Kongres Next Generation. Siła drugiego pokolenia” (www.nextg.pl).

Kontakt w zakresie: media / patronaty / akredytacje
Łukasz Tylczyński
ltylczynski@ibrpolska.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.