O autorze
Manager z prawie 20 letnim doświadczeniem na rynku marketingu i mediów. Swoją karierę rozpoczynała w latach dziewięćdziesiątych na rynku międzynarodowych agencji reklamowych. Odpowiadała za wielokrotnie nagradzane kampanie reklamowe: m.in. Heyah, a potem Plus z kabaretem Mumio, czy Turbodymomen. Związana ze światem dużych korporacji z obszaru telekomunikacji, a potem energetyki. Przez ostatnie 2 lata jako doradca prezesa zarządu Polskiej Grupy Energetycznej. Prowadzi Fundację FSCD Polska zajmującą się edukacją w zakresie nowych technologii oraz kapitału społecznego. Zasiada w radach i jury różnych
instytucji i projektów. Jej pasją są media społecznościowe i ich wpływ na zmiany w globalnej komunikacji, a także wpływ nowych technologii na gospodarkę światową.

Subiektywny ranking niezwykle użytecznych aplikacji przydatnych w życiu zawodowym vol.1

Życie współczesnego młodego przedsiębiorcy jest coraz łatwiejsze. Jest cała grupa różnorodnych podmiotów i pojedynczych osób, które na każdym etapie rozwoju przychodzą mu z pomocą i wsparciem. Gdzie się tylko rozejrzy coś może mieć za darmo lub półdarmo: przestrzeń coworkingową, szkolenia i mentoringi dotacje lub nieoprocentowane pożyczki. A do tego wszystkiego jeszcze inni młodzi przedsiębiorcy na całym świecie tworzą dla niego narzędzia i aplikacje, które za darmo może wykorzystać, aby skrócić, uprościć, uporządkować, a nawet umilić swój pracowity dzień.


Jestem wielką zwolenniczką aplikacji. Notorycznie ich poszukuję, testuję, a te najciekawsze wchodzą do mojego „stałego menu” zarówno w życiu prywatnym jak i w zawodowym. Chcę się tym dobrem podzielić, dlatego postanowiłam rozpocząć od rankingu tych aplikacji, które aktualnie przydają mi się gdy pracuję, ale jako, że świat aplikacji ciągle się zmienia i rozbudowuje – zamierzam takie rankingi co jakiś czas powtarzać.


Więc jeśli chcesz być bardziej wydajny, produktywny i efektywny rzuć okiem na poniższy ranking i wybierz coś dla siebie.

1. SoundGecko – narzędzie, które tłumaczy tekst pisany na audio. Doskonale się przydaje gdy masz stos dokumentów do przeczytania, a jedziesz sam w długą podróż. Zamiast czytać i wpaść na drzewo – możesz wszystkiego wysłuchać. Zysk: oszczędność czasu i oczu.


2. Fiverr – potrzebujesz logo, zdjęcia do profilu społecznościowego, kontentu na stronę, projektu koszulki twojej firmy lub czegokolwiek innego o co kiedyś prosiłbyś agencję reklamową? Fiverr jest odpowiednim narzędziem – zamawiasz online, ceny zaczynają się od kuszącej kwoty 5$, ale trzeba pamiętać, że jakość trzeba zapłacić nieco więcej.


3. Elance – w czasach gdy nauczyliśmy się wszystkim dzielić, jest to też sposób na podejście do pracowników. Jeśli potrzebujesz kogoś do współpracy jednorazowo lub choćby na roczny kontrakt, Elance jest platformą gdzie znajdziesz profesjonalistów z wielu różnych dziedzin, chętnych do współpracy projektowej.

4. Wix – posiadanie strony internetowej to dzisiaj podstawa w biznesie. Nie martw się jeśli nie stać Cię na oryginalną, zaprojektowaną specjalnie dla Ciebie. Wix to prosty w obsłudze mechanizm do samodzielnego budowania stron internetowych na podstawie gotowych template’ów. W aplikacji istnieją setki szablonów, które zaspokoją nawet wysublimowane gusta.

5. Trello – Czy Wy też macie problem z tym, że wiele użytecznych informacji trzymacie w wielu różnych miejscach? W mailu, na Facebooku, na Twitterze, w zdjęciach itp? Trello to moja tablica inspiracji – gdzie w jednym miejscu gromadzę cały interesujący mnie kontent: maile, posty, notatki, linki, komentarze, zdjęcia, odnośniki i wiele innych. Wszystko co dotyczy np. projektu nad którym aktualnie pracuję mam w jednym miejscu i do tego absolutnie za darmo!

6. Canva – dzięki temu cudeńku można stać się niezłym projektantem – czcionki, prezentacje, infografiki, zdjęcia do ilustracji blogów – to wszystko można samemu zaprojektować używając szablonów ze strony albo własnych, korzystając ze swoich zdjęć lub z bogatej biblioteki Canva. I jak w przypadku większość dziś aplikacji jest dziecinnie proste w obsłudze.

7. Mint.com – dla tych którzy nie znają tej popularnej aplikacji (10 milionów użytkowników!) – Mint to darmowy planer finansowy, który wszystkie Twoje konta i wydatki trzyma w jednym miejscu. Aplikacja pozwala monitorować cały budżet z dowolnego miejsca co pozwala łatwiej i bezpieczniej podejmować ważne finansowe decyzje.

8. Any.do – w czasach pośpiechu i wielozadaniowości nic nie jest bardziej przydatne niż prosta w obsłudze, estetycznie wyglądająca lista zadań na Twoim smartfonie popularnie zwana „to do list”. Tylko tyle i aż tyle.

9. 1Password – masz problem z zapamiętaniem wszystkich haseł, których używasz w sieci? Oto jedna aplikacja, która chroni wszystkie Twoje hasła, loginy, informacje o kartach kredytowych, a także dane bankowe, paszportowe i inne dokumenty identyfikacyjne. Teraz będziesz musiał pamiętać tylko jedno tzw master hasło i z głowy.

10. Twilight – wszyscy wiedzą, że żeby dojść do czegoś we własnej firmie trzeba ciężko pracować od rana do nocy. Ty też używasz telefonu lub tabletu wieczorami? Aplikacja twilight usunie niebieskie filtry z Twojego ekranu gdy na zewnątrz się ściemni i zastąpi je łagodnym, dającym czerwonawy poblask światłem. Dzięki temu łatwiej się potem zasypia, bo niebieskie światło, które ma wpływ na poziom melatoniny powoduje, że po nocnej pracy z monitorem mamy kłopoty z zaśnięciem. Twórcy zapewniają, że zyskuje się w ten sposób dodatkową godzinę snu!

11. Gratitude Journal – a gdy już pora spać po pracowitym dniu trzeba jeszcze tylko szybciutko napisać jak jesteśmy wdzięczni za to co nam się przydarzyło w ciągu minionego dnia. Według twórców aplikacji taka praktyka pomaga: osiągnąć cele, poprawić relacje i generalnie stać się szczęśliwszym człowiekiem.

Ciekawa jestem też Waszych typów – proszę podzielcie się swoimi ulubionymi, przydatnymi aplikacjami, a może stworzymy kolejny ranking?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.