O autorze
Justyna Pasionek – absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Prowadzi autorskie warsztaty i treningi (indywidualne i grupowe) na temat holistycznego podejścia do efektywności i skutecznej realizacji celów z uwzględnieniem zasad zarządzania własną energią.
Od lat zafascynowana wpływem aktywności fizycznej, psychologii sportu oraz pracy mózgu na produktywność i osiągnięcia człowieka.

Ideę efektywnej produktywności, czyli zarządzania własną energią propaguje głównie w środowisku przedsiębiorców i osób chcących

justynapasionek.pl
sekretyefektywnosci.pl
LinkedIn
Facebook

3 sposoby na to, aby zrobić więcej w krótszym czasie

Jakiś czas temu postanowiłam porozmawiać z przedsiębiorcami na temat efektywności w życiu i w biznesie. 9 na 10 zapytanych osób powiedziało mi, że chciałoby wiedzieć jak robić więcej w krótszym czasie. Ponad połowa powiedziała, że ma wiele marzeń i ambitnych planów, więc dlatego chciałaby podnieść skuteczność i efektywność swoich działań.


Podczas tych rozmów ukazał się również inny problem: 8 na 10 tych samych osób przyznało, że ma bardzo zaburzoną harmonię pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. To sprawia, że zawsze musi wybierać: praca albo rodzina, kariera albo zdrowie, lepsze pieniądze albo spokój ducha.


Te rozmowy uświadomiły mi dwie rzeczy…

Pierwsza: Mamy niesamowicie ambitnych przedsiębiorców i w nich jest przyszłość.
Druga: Zbyt często używamy stwierdzeń „albo to, albo to”, a za mało „i to i to”.

Nikt z zapytanych przedsiębiorców nie powiedział mi, że działa w biznesie dla samej zasady budowania biznesu. W każdym przypadku chodziło o wolność, szczęście i styl życia – czyli hasło „i to i to”.

Umiejętność robienia więcej w krótszym czasie sprowadza się do 3 prostych i niezwykle skutecznych sposobów.


1. Dokładne wpisanie w kalendarz zaplanowanych działań.

Często wpadamy w pułapkę planowania – robimy listy „zadań do zrobienia”, z których połowa jest niewykonana. Do skutecznych działań potrzeba dwóch rzeczy: Listy zadań i konkretnego ich umieszczenia w swoim kalendarzu. Chodzi o to, abyś nadał temu priorytet – dokładnie taki sam jak w przypadku Twojego najlepszego klienta. Wtedy będzie Ci zależało na rezultatach, a nie tylko na działaniach, które do tych rezultatów doprowadzą kiedyś…2. Praktykuj zasadę: „zadanie mi zajmie tyle czasu, ile na niego przeznaczę”.

Trzy słowa: efektywność, produktywność i efektowność, dokładnie w tej kolejności, zadecydują o Twoim sukcesie, który nastąpi prędzej czy później. Potrzebujesz jednak innego podejścia. Efektywnego i produktywnego przenikania się działań. Efektywność – to robienie rzeczy ważnych, a produktywność to ich realizacja w możliwie najkrótszym czasie. Zdecyduj, że zadanie na które przeznaczasz 50 min wykonasz w 5 albo w 10 min krócej. To w końcu Ty decydujesz ile czasu Ci ono zajmie.
3. Bądź obecny w swoich działaniach.

Największym wrogiem skutecznych działań są rozpraszacze. Mamy ich dwa rodzaje: zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne - maile, telefony, powiadomienia, różne dźwięki. Wewnętrzne – są skutkiem braku umiejętnego zarządzania własną energią. Bez energii Twój mózg zawsze będzie pracował wolniej. Te drugie są znacznie groźniejsze bo przyzwyczajasz się do działania na niższych obrotach i nawet tego nie zauważasz. Bycie „obecnym” oznacza Twoją zdolność do robienia rzeczy produktywnie bez ulegania rozpraszaczom. Warto zacząć od prostej zmiany: od usunięcia rzeczy nie związanych z tym, co obecnie robisz.Osobista efektywność i produktywność jest stosunkowo łatwa do uzyskania, o ile wiesz co masz robić, dlaczego oraz jakie konsekwencje poniesiesz w stracie swoich działań jeśli będziesz popełniał podstawowe błędy.

Jeśli chcesz podnieść efektywność i produktywność swoich działań o co najmniej 20% zobacz najnowszy projekt SekretyProduktywnosci.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe