O autorze
Justyna Pasionek – absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Prowadzi autorskie warsztaty i treningi (indywidualne i grupowe) na temat holistycznego podejścia do efektywności i skutecznej realizacji celów z uwzględnieniem zasad zarządzania własną energią.
Od lat zafascynowana wpływem aktywności fizycznej, psychologii sportu oraz pracy mózgu na produktywność i osiągnięcia człowieka.

Ideę efektywnej produktywności, czyli zarządzania własną energią propaguje głównie w środowisku przedsiębiorców i osób chcących

justynapasionek.pl
sekretyefektywnosci.pl
LinkedIn
Facebook

[cz. 1/2] Kluczowe działania jakie podejmują ludzie sukcesu.

Jednym z lepszych sposobów na to, aby zacząć działać skutecznie jest obserwacja innych ludzi i podążanie ich ścieżką, na zasadzie prostego rozumowania: "skoro to im ułatwia osiąganie sukcesu, to warto robić to samo"


Kevin Kruse przeprowadził wywiad z ponad 200 osobami, które odniosły sukces, w tym miliarderów, olimpijczyków oraz przedsiębiorców. W ten sposób zdobył wiele ciekawych informacji na temat tego kim są, co jest dla nich ważne, a przede jakie działania sprawiają, że osiągają sukces i są niesamowicie produktywni.Większość cennych informacji zawierały się w prostym pytaniu:

"Jaki jest twój główny sekret produktywności?"


Poniżej pierwsza część moich ulubionych wskazówek, które zaczerpnęłam od ludzi sukcesu i które świetnie poprawiają jakość pracy zawodowej i również... życia prywatnego.Ludzie sukcesu...

#1. Skupiają się na minutach, a nie na godzinach

Ludzie sukcesu wiedzą, że doba ma 1440 minut i nie ma nic cenniejszego niż czas. Pieniądze możesz stracić i zarobić jeszcze raz, lecz czasu nigdy nie odzyskasz. Kieruj się zasadą: chcesz opanować swoje życie, opanuj każdą swoją minutę.


#2. Skupiają się tylko na jednej rzeczy.

Mowa oczywiście o tym, aby robić to, co ma największy wpływ na realizację celów. Najbardziej produktywne osoby dokładnie wiedzą czym jest to "najważniejsze zadanie" i jemu poświęcają godzinę lub dwie każdego ranka w pełnym skupieniu, bez żadnych rozpraszaczy.#3. Nie prowadzą listy zadań do zrobienia
.
Okazuje się, że ulubione listy "to do" przynoszą więcej szkody niż pożytku. Tylko około 41% zadań z tej listy zostaje wykonana, co powoduje ogromny stres, frustrację i niezadowolenie. Ludzie sukcesu na wszystko co jest do zrobienia rezerwują czas w swoim kalendarzu i podążają za nim.


#4. Wracają do domu na obiad.

W pracy zawsze będzie coś do zrobienia. Zawsze więcej powinno być zrobione. Zawsze może być więcej zrobione. Ludzie, którzy osiągają sukces dokładnie wiedzą co ma dla nich wartość w życiu oprócz pracy - często jest to rodzina, zdrowie, czy też wkład w społeczeństwo. Ponieważ dokładnie wiedzą co ma dla nich wartość w życiu.


#5. Mówią NIE prawie wszystkiemu.

Warren Buffet kiedyś powiedział ciekawe zdanie: "Różnica pomiędzy ludźmi osiągającymi sukces w życiu, a tymi, którzy osiągają ponadprzeciętny sukces w życiu jest taka, że Ci drudzy mówią "nie" prawie wszystkiemu. To pozwala im się skupić na jednej rzeczy i całkowicie w nią zaangażować. Czasami jest obawa, że kiedy powiemy NIE to ominie nas okazja, lecz prawdą jest, że jeden ukończony projekt jest wart więcej niż 5 rozpoczętych.


#6. Energia jest wszystkim.

Nie jesteś w stanie uzyskać dodatkowych minut w ciągu dnia, lecz zawsze możesz zwiększyć swoją energię, by mieć lepszą koncentrację, skupienie i produktywność. Ludzie sukcesu nie opuszczają posiłków, nie zarywają nocy i nie opuszczają przerw, by robić więcej i więcej. Pożywienie traktują jako paliwo, sen jako odnowę, a przerwy jako możliwość regeneracji, by za chwilę działać jeszcze skuteczniej.


Przy testowaniu różnych sposobów na podnoszenie produktywności i efektywności dochodzę do jednego prostego wniosku: "Najprostsze rzeczy sprawdzają się najlepiej". Pracując z różnymi osobami widzę, że mamy tendencje do stwarzania sobie historii, które tłumaczą czemu coś na nas nie zadziała. Warto jednak zadać sobie pytanie: "Czy te historie są prawdziwe?"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.