O autorze
Justyna Pasionek – absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Prowadzi autorskie warsztaty i treningi (indywidualne i grupowe) na temat holistycznego podejścia do efektywności i skutecznej realizacji celów z uwzględnieniem zasad zarządzania własną energią.
Od lat zafascynowana wpływem aktywności fizycznej, psychologii sportu oraz pracy mózgu na produktywność i osiągnięcia człowieka.

Ideę efektywnej produktywności, czyli zarządzania własną energią propaguje głównie w środowisku przedsiębiorców i osób chcących

justynapasionek.pl
sekretyefektywnosci.pl
LinkedIn
Facebook

[cz. 1/2] Kluczowe działania jakie podejmują ludzie sukcesu.

Jednym z lepszych sposobów na to, aby zacząć działać skutecznie jest obserwacja innych ludzi i podążanie ich ścieżką, na zasadzie prostego rozumowania: "skoro to im ułatwia osiąganie sukcesu, to warto robić to samo"


Kevin Kruse przeprowadził wywiad z ponad 200 osobami, które odniosły sukces, w tym miliarderów, olimpijczyków oraz przedsiębiorców. W ten sposób zdobył wiele ciekawych informacji na temat tego kim są, co jest dla nich ważne, a przede jakie działania sprawiają, że osiągają sukces i są niesamowicie produktywni.Większość cennych informacji zawierały się w prostym pytaniu:

"Jaki jest twój główny sekret produktywności?"


Poniżej pierwsza część moich ulubionych wskazówek, które zaczerpnęłam od ludzi sukcesu i które świetnie poprawiają jakość pracy zawodowej i również... życia prywatnego.Ludzie sukcesu...

#1. Skupiają się na minutach, a nie na godzinach

Ludzie sukcesu wiedzą, że doba ma 1440 minut i nie ma nic cenniejszego niż czas. Pieniądze możesz stracić i zarobić jeszcze raz, lecz czasu nigdy nie odzyskasz. Kieruj się zasadą: chcesz opanować swoje życie, opanuj każdą swoją minutę.


#2. Skupiają się tylko na jednej rzeczy.

Mowa oczywiście o tym, aby robić to, co ma największy wpływ na realizację celów. Najbardziej produktywne osoby dokładnie wiedzą czym jest to "najważniejsze zadanie" i jemu poświęcają godzinę lub dwie każdego ranka w pełnym skupieniu, bez żadnych rozpraszaczy.#3. Nie prowadzą listy zadań do zrobienia
.
Okazuje się, że ulubione listy "to do" przynoszą więcej szkody niż pożytku. Tylko około 41% zadań z tej listy zostaje wykonana, co powoduje ogromny stres, frustrację i niezadowolenie. Ludzie sukcesu na wszystko co jest do zrobienia rezerwują czas w swoim kalendarzu i podążają za nim.


#4. Wracają do domu na obiad.

W pracy zawsze będzie coś do zrobienia. Zawsze więcej powinno być zrobione. Zawsze może być więcej zrobione. Ludzie, którzy osiągają sukces dokładnie wiedzą co ma dla nich wartość w życiu oprócz pracy - często jest to rodzina, zdrowie, czy też wkład w społeczeństwo. Ponieważ dokładnie wiedzą co ma dla nich wartość w życiu.


#5. Mówią NIE prawie wszystkiemu.

Warren Buffet kiedyś powiedział ciekawe zdanie: "Różnica pomiędzy ludźmi osiągającymi sukces w życiu, a tymi, którzy osiągają ponadprzeciętny sukces w życiu jest taka, że Ci drudzy mówią "nie" prawie wszystkiemu. To pozwala im się skupić na jednej rzeczy i całkowicie w nią zaangażować. Czasami jest obawa, że kiedy powiemy NIE to ominie nas okazja, lecz prawdą jest, że jeden ukończony projekt jest wart więcej niż 5 rozpoczętych.


#6. Energia jest wszystkim.

Nie jesteś w stanie uzyskać dodatkowych minut w ciągu dnia, lecz zawsze możesz zwiększyć swoją energię, by mieć lepszą koncentrację, skupienie i produktywność. Ludzie sukcesu nie opuszczają posiłków, nie zarywają nocy i nie opuszczają przerw, by robić więcej i więcej. Pożywienie traktują jako paliwo, sen jako odnowę, a przerwy jako możliwość regeneracji, by za chwilę działać jeszcze skuteczniej.


Przy testowaniu różnych sposobów na podnoszenie produktywności i efektywności dochodzę do jednego prostego wniosku: "Najprostsze rzeczy sprawdzają się najlepiej". Pracując z różnymi osobami widzę, że mamy tendencje do stwarzania sobie historii, które tłumaczą czemu coś na nas nie zadziała. Warto jednak zadać sobie pytanie: "Czy te historie są prawdziwe?"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Co się dzieje w Hucie Częstochowa? Polski inwestor blisko dzierżawy, ale finału nie ma
0 0Spytali przedsiębiorców z bastionów PiS o obietnice wyborcze partii. "Dramat i totalna porażka"

ATAK W ARABII SAUDYJSKIEJ

0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe