O autorze
Justyna Pasionek – absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Prowadzi autorskie warsztaty i treningi (indywidualne i grupowe) na temat holistycznego podejścia do efektywności i skutecznej realizacji celów z uwzględnieniem zasad zarządzania własną energią.
Od lat zafascynowana wpływem aktywności fizycznej, psychologii sportu oraz pracy mózgu na produktywność i osiągnięcia człowieka.

Ideę efektywnej produktywności, czyli zarządzania własną energią propaguje głównie w środowisku przedsiębiorców i osób chcących

justynapasionek.pl
sekretyefektywnosci.pl
LinkedIn
Facebook

[cz. 1/2] Kluczowe działania jakie podejmują ludzie sukcesu.

Jednym z lepszych sposobów na to, aby zacząć działać skutecznie jest obserwacja innych ludzi i podążanie ich ścieżką, na zasadzie prostego rozumowania: "skoro to im ułatwia osiąganie sukcesu, to warto robić to samo"


Kevin Kruse przeprowadził wywiad z ponad 200 osobami, które odniosły sukces, w tym miliarderów, olimpijczyków oraz przedsiębiorców. W ten sposób zdobył wiele ciekawych informacji na temat tego kim są, co jest dla nich ważne, a przede jakie działania sprawiają, że osiągają sukces i są niesamowicie produktywni.Większość cennych informacji zawierały się w prostym pytaniu:

"Jaki jest twój główny sekret produktywności?"


Poniżej pierwsza część moich ulubionych wskazówek, które zaczerpnęłam od ludzi sukcesu i które świetnie poprawiają jakość pracy zawodowej i również... życia prywatnego.Ludzie sukcesu...

#1. Skupiają się na minutach, a nie na godzinach

Ludzie sukcesu wiedzą, że doba ma 1440 minut i nie ma nic cenniejszego niż czas. Pieniądze możesz stracić i zarobić jeszcze raz, lecz czasu nigdy nie odzyskasz. Kieruj się zasadą: chcesz opanować swoje życie, opanuj każdą swoją minutę.


#2. Skupiają się tylko na jednej rzeczy.

Mowa oczywiście o tym, aby robić to, co ma największy wpływ na realizację celów. Najbardziej produktywne osoby dokładnie wiedzą czym jest to "najważniejsze zadanie" i jemu poświęcają godzinę lub dwie każdego ranka w pełnym skupieniu, bez żadnych rozpraszaczy.#3. Nie prowadzą listy zadań do zrobienia
.
Okazuje się, że ulubione listy "to do" przynoszą więcej szkody niż pożytku. Tylko około 41% zadań z tej listy zostaje wykonana, co powoduje ogromny stres, frustrację i niezadowolenie. Ludzie sukcesu na wszystko co jest do zrobienia rezerwują czas w swoim kalendarzu i podążają za nim.


#4. Wracają do domu na obiad.

W pracy zawsze będzie coś do zrobienia. Zawsze więcej powinno być zrobione. Zawsze może być więcej zrobione. Ludzie, którzy osiągają sukces dokładnie wiedzą co ma dla nich wartość w życiu oprócz pracy - często jest to rodzina, zdrowie, czy też wkład w społeczeństwo. Ponieważ dokładnie wiedzą co ma dla nich wartość w życiu.


#5. Mówią NIE prawie wszystkiemu.

Warren Buffet kiedyś powiedział ciekawe zdanie: "Różnica pomiędzy ludźmi osiągającymi sukces w życiu, a tymi, którzy osiągają ponadprzeciętny sukces w życiu jest taka, że Ci drudzy mówią "nie" prawie wszystkiemu. To pozwala im się skupić na jednej rzeczy i całkowicie w nią zaangażować. Czasami jest obawa, że kiedy powiemy NIE to ominie nas okazja, lecz prawdą jest, że jeden ukończony projekt jest wart więcej niż 5 rozpoczętych.


#6. Energia jest wszystkim.

Nie jesteś w stanie uzyskać dodatkowych minut w ciągu dnia, lecz zawsze możesz zwiększyć swoją energię, by mieć lepszą koncentrację, skupienie i produktywność. Ludzie sukcesu nie opuszczają posiłków, nie zarywają nocy i nie opuszczają przerw, by robić więcej i więcej. Pożywienie traktują jako paliwo, sen jako odnowę, a przerwy jako możliwość regeneracji, by za chwilę działać jeszcze skuteczniej.


Przy testowaniu różnych sposobów na podnoszenie produktywności i efektywności dochodzę do jednego prostego wniosku: "Najprostsze rzeczy sprawdzają się najlepiej". Pracując z różnymi osobami widzę, że mamy tendencje do stwarzania sobie historii, które tłumaczą czemu coś na nas nie zadziała. Warto jednak zadać sobie pytanie: "Czy te historie są prawdziwe?"

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)