O autorze
dr Krzysztof Wojewodzic, prezes Escola S.A., tworzącej aplikacje mobilne i webowe. Ekspert w NCBiR. Współautor bestsellerowych kursów online oraz aplikacji mobilnych. Visiting professor na ALK.

Dlaczego Wojewodzic pisze blog na Inn:Poland?

Opowiem Wam autentyczną historię, która zdarzyła się 10 dni temu. Z morałem. Ta historia jest o tym, po co jest ten blog.


Siedziałem w piątek w pracy, koniec tygodnia pracy sprzyja przeglądaniu internetu, czy też "prasówce. Najpierw czytam prasę branżową – gomobi.pl oraz marketingibiznes, productvision. A później co tam u startupów - mamstartup, innpoland...

I trochę się denerwuje – nie mogę znaleźć tam informacji których szukam. Dlaczego piszą o tej aplikacji? A dlaczego w taki sposób? Dlaczego tak mało jest pogłębionych tekstów o strategii biznesowej. Denerwuję się, ale przecież nie mogę czerpać wiedzy tylko z mojej bańki na facebooku?

I tu włącza mi się lampka – mistrz Yoda i Paulo Coelho zawsze mówili - jak Cię coś denerwuje, zrób coś z tym…

Zatrzymałem się chwilę w myślach i piszę do redaktorów tych serwisów, jeden z maili do redaktora naczelnego InnPoland.

dzień dobry Panie Krzysztofie,
chciałbym zaproponować współpracę:

1) Ekspercką[...] Mógłbym pisać okazjonalnie teksty dla InnPoland.


W ciągu godziny dostaję odpowiedź:

No dobra, redaktor chciał zyskać na czasie, ale nie odpisze, nie odpisze…

A tu zaskoczenie - w poniedziałek dostaję szczegółowe warunki współpracy. I mam miejsce na blogu!

Dodam, że żadna inna redakcja, nie odpisała nawet na mojego maila.

Morał: nie ignoruj Twojego potencjalnego klienta/partnera biznesowego. Bo może o Tobie napisać bardzo pozytywną opinię na Twojej stronie!

O czym będzie ten blog?

Od 2 lat zajmuję się prowadzeniem spółki technologicznej Escola S.A. – tworzącej aplikacje mobilne. Pozwala mi to wierzyć, że poznałem się na tworzeniu aplikacji mobilnych, prowadzeniu software house-u, a także tworzeniu produktów własnych. W tym zakresie wypowiadam się na przede wszystkim w serwisie (GoMobi

Ale to czym de facto zajmuję się większość życia zawodowego to stykiem biznesu i IT. Moja edukacji informatyczna zakończyła się skreśleniem z listy studentów. Nie licząc kilku przedmiotów wiedza tam przekazywana wydała mi się niepraktyczna i co gorsza nieaktualna! Za to edukacja w zakresie biznesu zakończyła się znacznie dalej - obronieniem doktratu z zakresu modeli biznesowych w IT. W życiu zawodowym od kilkunastu lat zarządzam firmami informatycznymi – Langmedia (etutor.pl, diki.pl), funmedia (lerni.us), pracowałem dla administracji rządowej (Cyfrowa Szkoła), pracowałem w consultingu, w tym przez rok z jedną z firm z tzw. Wielkiej Czwórki.
W consultingu cały czas wspieram firmy i startupy w rozwoju modeli biznesowych oraz wykładając na uczelniach polskich i zagranicznych. Sądząc z ilości zaproszeń, chyba nie tylko mówię merytorycznie, ale też i "z jajem" :) Co więcej robię to też online - za darmo.


Tutaj mój kurs po polsku, w którym możesz wziąć uział (kurs zarządzania strategicznego)

Na tym blogu znajdziesz wiedzę, która pomoże Ci rozwijać się zawodowo w obszarze strategii biznesowej i IT. Dziś wzrost większości przedsiębiorstw opiera się o nowe aplikacje, optymalizację procesów, automatyzację, a wkrótce o sztuczną inteligencję (AI) i uczenie się maszynowe (ML). Z drugiej strony, złe zarządzanie obszarem IT, np. przewaga technologii nad procesami, może doprowadzić do optymalizacji złych procesów, lub do technokracji. Chcę byś nie popełnił błędów, jakie mieli moi klienci - przez co oszczędzę Ci tymi wpisami czas i pieniądze.
Wierzę też głęboko, że wiedza nt. IT nie jest zastrzeżona dla programistów (zobacz mini-przewodnik po rolach w informatyce).

Zapraszam do lektury i mam nadzieję, że wszyscy na dzieleniu się wiedzą skorzystamy.

W komentarzach piszcie jakie tematy styku strategii IT/Biznesu chcielibyście abym skomentował.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.